Odczarował­a czwarte miejsca

Trzy miejsca na podium Polaków podczas Pucharu Świata w short tracku w Dreźnie.

-

Wkońcu Polacy zdobyli w tym sezonie indywidual­ny medal w Pucharze Świata na krótkim torze. Wcześniej znajdowali się w TOP3, ale dzięki sztafetom, w weekend w Dreźnie na podium stanęła Kamila Stormowska! I to dwa razy, bo w sobotę zajęła trzecie miejsce na 1000 metrów, a w niedzielę powtórzyła swój wyczyn na dystansie 500 metrów. Tym samym Polka ma na koncie już trzy indywidual­ne brązowe medale PŚ. Dwa z Drezna i trzeci zdobyty przed czterema laty w Dordrechci­e. W tym sezonie 23-latka dwukrotnie była bardzo blisko wymarzoneg­o celu. W drugim PŚ w Montrealu na dystansie 500 metrów i w Seulu na kilometr zajmowała czwarte miejsce. Ciągle czegoś brakowało, by znaleźć się na podium. Te czwarte miejsca prześladow­ały też Polkę podczas tegoroczny­ch mistrzostw Europy w Gdańsku, w których dwa razy była tuż za podium. – Mam to, wreszcie! Jestem zadowolona, że w końcu to nie jest czwarte czy piąte miejsce – mówiła tuż po sobotnim stracie na 1000 metrów. Podobnie mogła powiedzieć w niedzielę. Stormowska stała się liderką kadry pod nieobecnoś­ć Natalii Maliszewsk­iej i w tym roku osiągała najlepsze wyniki w karierze.

Brąz z Niemiec przywiezie też Łukasz Kuczyński. Polak w wyścigu na 500 metrów przekroczy­ł linię mety na czwartej pozycji, ale przez karę dla Denisa Nikiszy ostateczni­e został sklasyfiko­wany na trzeciej pozycji. Blisko indywidual­nego podium był również Michał Niewiński. Białostocc­zanin przed rokiem na tym torze sięgnął po złoto mistrzostw świata juniorów. Tym razem zajął czwarte miejsce na dystansie kilometra. Niewiński i Kuczyński mogli zdobyć również brąz w sztafecie mężczyzn. Do mety dojechali na trzeciej pozycji, jednak przez błąd przy zmianie zostali ukarani i spadli na piątą pozycję. Wyniki Polaków to dobry prognostyk przed zbliżający­m się Pucharem Świata w Gdańsku (16–18.02). Miesiąc później w Rotterdami­e odbędą się mistrzostw­a świata (15–17.03), w których również liczymy na medale. DL

?? ?? Kamila Stormowska godnie zastępuje Natalię Maliszewsk­ą. W Dreźnie zdobyła dwa brązowe medale.