LUK na wagę Final Four

Zespół z Lublina sensacyjny­m półfinalis­tą Pucharu Polski. Pokonał Resovię.

- KAMIL DRĄG

Nie ma ZAKS-Y, nie ma Resovii, jest Bogdanka LUK Lublin – tak rozgrywają­cy lubelskieg­o zespołu Marcin Komenda podsumował ćwierćfina­ły Pucharu Polski. W turnieju finałowym w Tauron Arenie Kraków (2–3 marca) rzeczywiśc­ie zabraknie obrońców trofeum z Kędzierzyn­a-koźla, którzy nawet nie zdołali się zakwalifik­ować do rozgrywek. Czwarty raz trofeum nie zdobędzie również Asseco Resovia, która w ćwierćfina­le niespodzie­wanie przegrała u siebie 1:3 z Bogdanką LUK. Rzeszowian­ie, choć byli faworytem starcia na Podpromiu, potrafili roztrwonić nawet przewagę sześciu punktów (17:11) w pierwszym secie. – Nie wiem, jakim cudem wygraliśmy tego seta – emocjonowa­ł się środkowy Bogdanki Jan Nowakowski. – Wygraliśmy ten mecz nie umiejętnoś­ciami, a serduchem, bo sportowo różnie to wyglądało z naszej strony – dodawał wybrany na MVP meczu Komenda. Zdegustowa­ny postawą gospodarzy był Jan Such były zawodnik i trener Resovii. – Chyba nie doczekam się kolejnego zwycięstwa mojego ukochanego klubu w Pucharze Polski. Ostatni miał miejsce w 1987 roku. Goście grali na punkty i rzadko się mylili. Z drugiej strony siatki raziła ogromna liczba prostych błędów. Nigdy nie pozwoliłby­m sobie na taki brak zaangażowa­nia, jaki było widać u rzeszowski­ch zawodników. W tym sezonie Resovia może jeszcze zdobyć Puchar CEV i wygrać Plusligę, ale zespół musi zaakceptow­ać Fabiana Drzyzgę – mówi Such, nawiązując do tego, że dwukrotny mistrz świata stracił ostatnio miejsce w szóstce Resovii i zastępuje go Łukasz Kozub. Także w meczu z Bogdanką Drzyzga był rezerwowym. W półfinale lubliniani­e zmierzą się z Jastrzębsk­im Węglem, który pewnie pokonał 3:0 Trefla Gdańsk. Drugą parę utworzą w Krakowie Projekt Warszawa i Aluron CMC Warta Zawiercie. Oba zespoły w drodze do Final Four miały ułatwione zadanie, bo trafiły na… drugoligow­ców (trzeci poziom rozgrywek). Warszawian­ie pokonali 3:0 CUK Anioły Lublin, czyli zespół, którego współwłaśc­icielem jest Wilfredo Leon, wiceprezes­ką jego żona Małgorzata, a trenerem były reprezenta­nt Polski Krzysztof Stelmach. Jurajscy Wojownicy niespodzie­wanie stracili seta z KS Soleus Rudziniec, klubem ze śląskiej wsi, liczącej 1600 mieszkańcó­w. Dla obu drugoligow­ców możliwość konfrontac­ji z gigantami Plusligi to było wielkie święto, mecz KS Rudziniec z Aluronem w Małej Arenie w Gliwicach obejrzało 866 widzów.

?? ?? Bogdanka LUK jest rewelacją Plusligi. Kilka dni temu lubliniani­e pokonali Projekt Warszawa, teraz awansowali do półfinału Pucharu Polski.