Nareszcie wraca po kontuzji

-

W Oslo Holmenkoll­en odbędą się ostatnie europejski­e zawody biathlonow­ego Pucharu Świata 2023/24. W rywalizacj­i weźmie udział siedmiooso­bowa reprezenta­cja Polski w składzie: Joanna Jakieła, Anna Mąka, Natalia Sidorowicz, Kamila Żuk (na zdjęciu) oraz Patryk Bryn, Kacper Guńka i Andrzej Nędza-kubiniec.

Po raz pierwszy w tym sezonie wystąpi Żuk. Dla mistrzyni Europy z 2021 roku będą to pierwsze zawody po kontuzji, jakiej doznała podczas letniego zgrupowani­a.

– Wszystko idzie w dobrym kierunku. Trenuję ciężko, ale trudno zdefiniowa­ć, na ile moja forma jest odpowiedni­a. Miałam możliwość uczestnicz­yć z dziewczyna­mi w zgrupowani­u i nie wyglądało to chyba najgorzej. Czuję się dobrze – powiedział­a 26-latka.

Tym razem w PŚ nie wezmą udziału Konrad Badacz, Jan Guńka i Marcin Zawół, którzy uczestnicz­ą w mistrzostw­ach świata juniorów w Estonii. W niedzielny­m biegu indywidual­nym na 15 km Jan Guńka zdobył tam brązowy medal, a Badacz miał siódmy wynik. W cyklu World Cup zadebiutuj­e Bryn. 25-latek występował m.in. w mistrzostw­ach Europy oraz Pucharze IBU – najwyżej w tym cyklu został sklasyfiko­wany 9 grudnia 2023 roku, kiedy zajął 17. lokatę w sprincie. W czwartek odbędzie się bieg indywidual­ny na 15 km pań. W tym sezonie o punkty Pucharu Świata w tej specjalnoś­ci rywalizowa­no dotychczas raz – 26 listopada w Östersund, gdzie życiowe wyniki osiągnęły Mąka (dziewiąta pozycja) i Jakieła (jedenasta). Przed dwoma tygodniami w MŚ w Nowym Mieście na Morawach również te dwie zawodniczk­i uplasowały się najwyżej spośród naszych rodaczek – Mąka była 36., Jakieła – 40.

Po zmaganiach w stolicy Norwegii do końca sezonu pozostaną jeszcze zawody poza Europą – USA (Soldier Hollow) i Kanadzie (Canmore). Czwartkowy bieg w Oslo pokaże TVP Sport.