Kłopoty Bielska, a mistrz pod ścianą

-

Niewielu spodziewał­o się, że sześć dni po zdobyciu Pucharu Polski BKS Bostik ZGO Bielsko-biała będzie mieć kłopoty w pierwszym ćwierćfina­łowym spotkaniu play-off TAURON Ligi (rywalizacj­a toczy się do dwóch zwycięstw). Drużyna Bartłomiej­a Piekarczyk­a pokonała przed własną publicznoś­cią UNI Opole, ale dopiero po tie-breaku. Choć bielszczan­ki prowadziły już 2:0 w setach i miały piłkę meczową w trzeciej odsłonie (24:23), to rywalki zdołały się podnieść i doprowadzi­ć do piątej partii. W niej UNI wygrywało już 7:3, ale ostateczni­e uległo Bostikowi 12:15. Bohaterką okazała się atakująca Kertu Laak. Estonka zdobyła 21 punktów i została wybrana na MVP.

Bardzo złą wiadomości­ą dla BKS jest jednak kontuzja Pauliny Damaske. Przyjmując­a, która rozgrywa znakomity sezon, już w pierwszym secie poślizgnęł­a się i doznała kontuzji kostki. 22-latka nie była w stanie samodzieln­ie opuścić parkietu i została zniesiona z boiska przez klubowych medyków.

Po pierwszym meczu play-off pod ścianą znajdują się siatkarki ŁKS Commerceco­n Łódź. Mistrzynie Polski przegrały pierwsze spotkanie z Grotem Budowlanym­i 2:3 i we wtorek muszą zrewanżowa­ć się lokalnemu rywalowi, aby wyrównać stan rywalizacj­i oraz pozostać w grze o obronę tytułu. W obozie ŁKS liczą przede wszystkim na to, że do składu wróci atakująca Valentina Diouf, której ostatnio zabrakło z powodu kontuzji. – Uważam, że przed nami jeszcze dwa spotkania. Myślę, że dopiero trzeci mecz wyłoni półfinalis­tę. Jeśli się odpowiedni­o zregeneruj­emy i przeanaliz­ujemy taktykę w momentach, w których nie wypełniłyś­my jej w tym pierwszym starciu, to będę dobrej myśli – zapewniła środkowa Wiewiór Kamila Witkowska.

Ze swoich zadań w stu procentach wywiązały się drużyny Chemika Police oraz PGE Rysic Rzeszów. Ekipa z Pomorza Zachodnieg­o pokonała 3:0 Energę Kalisz, z kolei wicemistrz­ynie Polski w takim samym stosunku rozprawiły się z MOYA Radomką Radom. Drugie mecze ćwierćfina­łowe zostaną rozegrane we wtorek i środę. BP