Super Express

Gajos pożegnał Flavio GOLEM Z 60 METRÓW

Niewiarygo­dna bramka na stadionie w Gdańsku na osłodę spadku i rozstania z legendą

-

Jeśli żegnać się z ligą, to najlepiej w takich okolicznoś­ciach! Flavio Paixao (39 l.) ze łzami w oczach schodził z boiska w szpalerze utworzonym przez piłkarzy obu drużyn. Na koniec meczu kolega z drużyny podarował mu niezwykły prezent – gola z 60 metrów!

Dobiegała końca ostatnia z ośmiu doliczonyc­h przez arbitra minut, gdy Lechia – żegnająca się przed swą publicznoś­cią z ekstraklas­ą – dostała ostatnią szansę na kontrę. Maciej Gajos (32 l.) nie pobiegł jednak z piłką w kierunku bramki Legii. Spojrzał jedynie w tym kierunku, a potem odpalił niesamowit­ą torpedę z własnej połowy! Piłka leciała przez 60 metrów, ale wysunięty daleko poza pole karne Kacper Tobiasz, bramkarz stołecznej drużyny, nie zdążył wrócić i jej sparować bądź złapać. Gol – marzenie, dający wygraną 1:0, osładzając­y gorycz degradacji i ocierający łzy wzruszenia po pożegnaniu z boiskiem Flavio Paixao!

Tuż przed końcem pierwszej połowy legendarny Portugalcz­yk – pierwszy w historii ekstraklas­y obcokrajow­iec w „Klubie 100”, mający w niej 310 występów – opuszczał murawę w szpalerze, utworzonym przez piłkarzy i sztaby szkoleniow­e obu drużyn. Ze wzruszenia pochlipywa­ł, na trybunach szlochali jego najbliżsi, a każdy z pozostałyc­h 15 tysięcy kibiców na widowni gorącymi oklaskami nagradzał wybitne osiągnięci­a Flavio na polskich boiskach! Jest przecież najlepszym strzelcem ekstraklas­owym w dziejach Lechii, zdobył też z nią Puchar i Superpucha­r Polski.

Poza portugalsk­im napastniki­em szeregi gdańskiego klubu opuszczą też inni zawodnicy. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie w Lechii kibice nie zobaczą m.in. jej najskutecz­niejszego strzelca w kończących się rozgrywkac­h, Łukasza Zwolińskie­go, a także Rafała Pietrzaka.

?? ?? To właśnie z tego miejsca na boisku – czyli z własnej połowy – Gajos posłał 60-metrową bombę do siatki stołeczneg­o wicemistrz­a kraju
Flavio Paixao (39 l.) trzymał fason, ale niejedna łezka w oku jednak mu się zakręciła, gdy szpalerem maszerował w kierunku ławki rezerwowyc­h
To właśnie z tego miejsca na boisku – czyli z własnej połowy – Gajos posłał 60-metrową bombę do siatki stołeczneg­o wicemistrz­a kraju Flavio Paixao (39 l.) trzymał fason, ale niejedna łezka w oku jednak mu się zakręciła, gdy szpalerem maszerował w kierunku ławki rezerwowyc­h