JOSUE Zieloni Kanonierzy zagrają o brąz ZOSTAŁ bo chce być mistrzem

wybił

Legii

marzenia o

tytule

Piłkarze Legii bardzo chcieli zakończyć sezon bez porażki na Łazienkows­kiej. Cel zrealizowa­li, bo wygrali ze Śląskiem 3:1, choć na początku byli w dużych tarapatach. Po spotkaniu przyszła kolejna dobra wiadomość: kapitan Josue (33 l.) zostaje w warszawski­m klubie na kolejny sezon.

Wicemistrz Polski pokonał Śląsk, który szczególni­e w pierwszej połowie mocno postraszył gospodarzy. Legia straciła tylko jednego gola, bo świetnie interwenio­wał bramkarz Kacper Tobiasz. Jeszcze przed przerwą stołeczny zespół się otrząsnął, a po przerwie szybko przypieczę­tował zwycięstwo. Bohaterem był Rafał Augustynia­k, który strzelił pierwszego i ostatniego gola. Trafił także Maciej Rosołek. W ten sposób Legia – jako jedyny zespół w ekstraklas­ie – nie dała się pokonać w tej edycji u siebie. Jej bilans na Łazienkows­kiej to: dwanaście wygranych, pięć remisów. Trener Kosta Runjaić nie ukrywał satysfakcj­i z tego, że jego podopieczn­i podtrzymal­i serię na własnym stadionie. Jednak najbardzie­j ucieszyło go to, że kapitan Josue zdecydował się podpisać roczną umowę. – To kluczowy piłkarz nie tylko w tym sezonie, ale przez cały czas odkąd stał się zawodnikie­m Legii – powiedział Runjaić po zawodach, cytowany przez oficjalny portal klubu. – Jest prawdziwym kapitanem nie tylko na boisku, ale też poza nim. Josue wziął na siebie dużą odpowiedzi­alność. Ale także rozwijał się w tej roli i odwdzięczy­ł się

Wprawdzie koszykarze Legii walczyli do końca, ale to jednak Śląsk zagra w finale Energa Basket Ligi. W trzecim spotkaniu górą był warszawski zespół, ale już w czwartym mistrz Polski przechylił szalę na swoją korzyść notując trzecią wygraną w półfinale. „Zieloni Kanonierzy” zagrają o brązowy medal.

Po dwóch meczach we Wrocławiu Śląsk prowadził 2-0. Jednak w trzesiecim spotkaniu Legia wygrała u bie 78:55. Pokazując niesamowit­ą energię Kyle Vinales zdobył wtedy 16 punktów. Do kolejnego spotkania podopieczn­i trenera Wojciecha Kamińskieg­o przystąpil­i z nadzieją, że uda im się w tej rywalizacj­i doprowadzi­ć do remisu. Trzeba przyznać, że emocji nie brakowało. Tyle że trzy kwarty należały do Śląska. W ostatniej Legia swoją grą – komplement­ował gwiazdę zespołu.

Portugalcz­yk był najlepszym graczem Legii w tym sezonie. Na Gali Ekstraklas­y ma szansę otrzymać dwie nagrody. Został nominowany w dwóch kategoriac­h: najlepszy pomocnik i piłkarz sezonu. Jego dorobek w lidze to: 12 goli i sześć asyst. To właśnie po jego podaniu z rzutu rożnego Rafał Augustynia­k przypieczę­tował triumf nad Śląskiem. – Kiedy czujesz, że jesteś w domu, nie chcesz wyjeżdżać – wyznał Josue, cytowany przez klubowe media. – A z Warszawą i Legią właśnie tak jest: stały się moim domem. To wielki honor być kapitanem. To wiele dla mnie znaczy, bo Legia jest największy­m klubem w Polsce. Kibice doceniają mnie. Wiele razy czułem z ich strony wyrazy sympatii. W nowym sezonie wsparcie będzie nam jeszcze bardziej potrzebne. Chciałbym zostać z Legią mistrzem – zdradził Portugalcz­yk. się pozbierała, do ostatnich sekund próbowała dopaść rywala. W efekcie przegrała przed własną widownią 63:65 (14:22, 11:15, 15:18, 23:10). W stołecznym zespole najskutecz­niejsi byli: Travis Leslie (15 pkt), Aric Holman (14 pkt) i Kyle Vinales (12 pkt). W meczu o brązowy medal rywalem Legii będzie Stal Ostrów Wlkp. Pierwsze spotkanie w Warszawie (3.06).

– Był taki moment w którym wydawało się, że jest po meczu – powiedział trener Wojciech się Kamiński. – Nie poddaliśmy i wróciliśmy. Dziękuję zawodnikom, że walczyli do końca. Gratuluję Śląskowi awansu do finału. Kluczem była przespana i źle rozpoczęta pierwsza kwarta. Przyznam szczerze, że nie graliśmy najlepszyc­h Ale zawodów i wszyscy to widzieli. na pewno walczyliśm­y – podkreślił trener Legii.

?? Foto SEBASTIAN WIELECHOWS­KI (2) EŁ fot op AW KO SKI W ŁA KO /L EGI AK OS Z.C OM ?? Rafał Augustynia­k (30 l.) strzelił ze Śląskiem dwa gole
Kapitan Josue (33 l.) był najlepszym piłkarzem Legii w zakończony­m sezonie
Napastnik Maciej Firlej (26 przesądził o triumfie Znicza l.)
Travis Leslie (33 l.) zdobył 15 punktów w czwartym spotkaniu ze Śląskiem
Foto SEBASTIAN WIELECHOWS­KI (2) EŁ fot op AW KO SKI W ŁA KO /L EGI AK OS Z.C OM Rafał Augustynia­k (30 l.) strzelił ze Śląskiem dwa gole Kapitan Josue (33 l.) był najlepszym piłkarzem Legii w zakończony­m sezonie Napastnik Maciej Firlej (26 przesądził o triumfie Znicza l.) Travis Leslie (33 l.) zdobył 15 punktów w czwartym spotkaniu ze Śląskiem