Alo!

Marković i Zakarić ČUVARI TROFEJA!

CRNO-BELI SE MUČILI U ZEMUNU, ALI IZBORILI PLASMAN U ČETVRTFINA­LE KUPA

- Piše: K. RADULOVIĆ konstantin.radulovic@alo.rs

Fudbaleri Partizana napravili su i drugi korak na putu odbrane trofeja u nacionalni­m Kupu, budući da su juče kao gosti u osmini finala bili bolji od ekipe Zemuna rezultatom 2:0 (0:0).

I ovoga puta, ko zna koji put ove sezone, prvotimci crno- belih protraćili su prvih 45 minuta susreta, mada su i tada bili bolji od rivala. Trener Zoran Mirković je izveo ofanzivan tim, koji je po kvalitetu, karakteris­tikama, a na kraju i tržišnoj vrednosti trebalo već tada da obezbedi prolaz u narednu fazu takmičenja, ali nije. Istina, šansi da se savlada golman Marko Milošević jeste bilo, ali problem s realizacij­om je i dalje evidentan, bez obzira na to da li se u poziciji da zatresu mrežu nađu ofanzivni ili defanzivni igrači, poput Slobodana Uroševića, koji je bio najbliži pogotku.

U onome što njegov kolega iz odbrane aktuelnog branioca trofeja nije uspeo pošlo je za rukom Svetozaru Markoviću u 51. minutu. To je, umesto da im da snagu i dodatnu dozu samopouzda­nja, samo dovelo do blokade igrača Partizana, koji su potpuno stali. Povukli su se, Zemun je postao opasniji i konkretnij­i, pa j e

Vladimir Stojković imao mnogo problema da sačuva mrežu, u čemu je na kraju uspeo. Ipak, crno-beli su pretili iz kontri, pa su u finišu uspeli da udvostruče prednost i obezbede prolaz u nastavak takmičenja.

Trener Partizana Zoran Mirković svestan je da su njegovi igrači teško došli do pobede, ali da je ona u ovom trenutku najvažnija.

- Ostvarili smo cilj, što je najvažnije, ali je bilo baš teško. Tim je bio pod pritiskom, mada mislim da smo kontrolisa­li igru većim delom meča. Zemun je imao svoje šanse, koje, na sreću, nije iskoristio. Čeka nas gust raspored, ali idemo dalje

- objasnio je

Mirković.

Znam da je Spartak iz Moskve bez trenera, a iako sam potpisao ugovor sa Arapima pre dve nedelje, mogao bih to da rešim Slavoljub Muslin trener Al Fejhija

Igrači Partizana protraćili prvih 45 minuta meča, da bi potom uspeli da slome otpor domaćina

Đerlek). Ponovo strelac: Goran Zakarić
0:2 (0:0) Zemun-partizan Oko 1.000. Gledalaca: Zemuna. Marković 51, Beograd. Stadion: Strelci: Marković. Zdjelar. Sudija: Momčilo Lukić, Milutinovi­ć, Žuti kartoni: Trajković, Zakarić 89. Cvetković, Lukić, Savić), Stojković Milošević, Zemun: (od 56. Somaje), Luković, Tošeski (od 70. Kukuličić Romanovski), (od 84. Mrkaić. Valijente, Vukadinovi­ć, Marković, N. R. Miletić, Stojković, Pantić Partizan: Zdjelar, Zakrić, Urošević, Janković Smiljanić), (od 77. Nikolić, G. Miletić), (od 90. N. (od 90. Gomeš Đerlek). Ponovo strelac: Goran Zakarić