Blic

Bobi će uskoro igrati više

Srpski centar je, nažalost, i četvrtu uzastopnu utakmicu bio u nemilosti trenera Stena van Gandija.

-

Boban Marjanović se nije skidao u pobedi Detroita nad Nju Orleansom (118:98), ali bi bivši igrač Crvene zvezde uskoro trebalo da dobije veću minutažu. Naime, Pistonsi razmišljaj­u da trejduju drugog centra tima, Erona Bejnsa, kojem na kraju sezone ističe ugovor.

Bejns u Detroitu zarađuje velikih 11,375 miliona dolara, međutim, njegov učinak ne može da se meri sa primanjem. Iskusni centar (30) ove sezone beleži samo 4,4 poena i 3,8 skokova po utakmici, a na terenu provodi u proseku 15 minuta, odnosno duplo duže od Bobija.

Ako Pistonsi pronađu novu sredinu za Bejnsa, Marjanović će biti rezerva startnom centru Andreu Dramondu. Rok za trejdove ističe 23. februara.

Marjanović je na poslednjih sedam mečeva igrao ukupno sedam minuta, a od početka sezone je sakupio skromnih 146 minuta za 3,9 poena i 3,2 skoka po utakmici. Trener Van Gandi, i pored fantastičn­e podrške koju Bobi ima od navijača Detroita, odbija da našem košarkašu ukaže pravu priliku.

Marjanović nije reagovao na duže sedenje na klupi, već je samo na Instagramu objavio fotografij­u na kojoj je bez majice, sa potpisom: “I am to sexy for my shirt”. Najviše komentara ispod fotografij­e ostavili su navijači San Antonija koji od Bobija traže da se vrati među Sparse. Od fanova drugih klubova, želju da visokog centra vide u svojoj dvorani, naravno, imaju i navijači Crvene zvezde koji ne zaboravlja­u šta je Bobi uradio za klub.

Čast srpske košarke u sinoć odigranim mečevima NBA lige branio je Nemanja Bjelica, koji je za 19 minuta imao osam poena, četiri skoka i tri ukradene lopte u teškom porazu Minesote od Klivlenda (97:125).

Rezultati: Orlando - Indijana 88:98, Klivlend - Minesota 125:97, Boston - Toronto 109:104, Bruklin - Njujork 90:95, Majami - Atlanta 116:93, Detroit - Nju Orleans 118:98, Dalas - Filadeflij­a 113:95, Denver - Memfis 99:119, Juta - Milvoki 104:88, Finiks - LA Klipers 114:124, Oklahoma - Čikago 100:128, Golden Stejt - Šarlot 126:111.

??  ?? „previše sam seksi za majicu“: boban marjanoviĆ
„previše sam seksi za majicu“: boban marjanoviĆ