Blic

Nejmar poslao poruku Srbiji

Novi vođa „karioka“je ušao u drugom delu i pokazao da se oporavio od povrede stopala i da će biti spreman za SP.

- A. Pijevac

Fudbaleri Brazila pobedili su reprezenta­ciju Hrvatske sa 2:0 u prijateljs­koj utakmici u Liverpulu, u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo. „Karioke“su povele u 69. minutu preko povratnika Nejmara, da bi tačku stavio Firmino iz penala.

Selektor Tite odlučio se za taktiku 4-3-3 i sledeći sastav: Alison, Danilo, Tijago Silva, Miranda, Marselo, Kazemiro, Paulinjo, Fernandinj­o, Vilijan, Gabrijel Žezus i Kutinjo.

Ono što je najbitnije za Brazilce je povratak Nejmara - ušao je na početku drugog poluvremen­a i prvi put se našao na terenu posle tri meseca pauze zbog povrede stopala.

I ne samo to, već je pokazao klasu u 69. minutu za 1:0! Promešao je odbranu Hrvatske iskosa sa leve strane i zakucao loptu pod prečku, pa je jasno kakvu je poruku poslao Srbiji pred Svetsko prvenstvo, pošto je zaigrao prvi put od 25. februara.

Tačku na trijumf stavio je Roberto Firmino, pošto je iz penala zatresao mrežu za konačnih 2:0.

„Karioke“su prvu šansu imale u desetom minutu, kada je Danilo ubacio loptu u kazneni prostor, ali se Vilijam i Žezus nisu snašli. Rakitić i Modrić su na sredini terena kontrolisa­li situaciju, tako da je Brazilcima bilo teško da organizuju napad.

Hrvati se nisu ni trudili da ozbiljnije ugroze golmana Alisona Bekera, a utisak posle prvih 45 minuta je

bio da fudbaleri Brazila još nisu u formi, ali su u nastavku pokazali da će je brzo uhvatiti do Mundijala, gde

će u grupi E igrati, pored „orlova“, još i sa Kostarikom i Švajcarsko­m.

??  ?? vratio se posle tri meseca: nejmar je spreman za rusiju
vratio se posle tri meseca: nejmar je spreman za rusiju