Blic

Piksi pobedio posle pet vezanih poraza

-

Fudbaleri Gvangžu R&F-A pobedili su Guižu Žičeng sa 2:0 kao gosti u 28. kolu kineske lige. Tako su izabranici Dragana Stojkovića prekinuli niz od pet uzastopnih poraza, a sedam mečeva bez trijumfa.

Veoma dobro su otvorili utakmicu igrači Gvangžua koji su do prednosti došli posle 13 minuta igre, a gol je postigao najbolji strelac tima i treći celog prvenstva Izraelac Eran Zahavi, kome je to bio 19 pogodak u prvenstvu.

Ovo je bio meč od velikog značaja za Stojkoviće­v tim, pa su mu tako i pristupili. Gosti su prednost povećali dva minuta pre odlaska na odmor preko Lu Lina, kada je i rešeno pitanje pobednika.

Pokušali su fudbaleri Guižua da se vrate u nastavku, ali u tome nisu uspeli pa su pretrpeli 19. poraz u šampionatu i već su ispali u niži rang.

Naš fudbaler Duško Tošić odigrao je ceo meč za Gvangžu.

Gvangžu R&F zauzima 11. poziciju sa 32 boda, četiri više od Tjanđin Tede, koja je prva ispod crte.

??  ?? konačno mu je krenulo: dragan stojković
konačno mu je krenulo: dragan stojković