Blic

Hrvati utišali Vembli pa onda ispali u Ligu B

ENGLESKA JE GUBILA, ALI JE DOBILA VICEPRVAKA PLANETE SA 2:1

- V. Ivanović

„Kockasti“su golom Andrije Kramarića vodili sve do 78. minuta, ali su Lingard i Kejn doneli trijumf domaćinu.

Neverovata­n meč odigrali su Engleska i Hrvatska na „Vembliju“. Kao da je u pitanju bilo finale Svetskog prvenstva, dve reprezenta­cije su nam pokazale svu lepotu fudbala - poteze, kvalitet, golove i na kraju preokret.

Hrvatska je vodila, ali su Englezi pobedili sa 2:1 za prvo mesto u grupi 2. Vicešampio­ni planete su u

57. minutu utišali „Vembli“kada je Kramarić promešao kompletnu odbranu i pogodio pored nemoćnog golmana Pikforda.

I, pravo je čudo šta su sve izabranici selektora Zlatka Dalića promašili u narednih desetak minuta.

Englezi su bili na kolenima, ali hrvatski fudbaleri nikako nisu uspevali da postignu drugi gol koji bi rešio pitanje pobednika.

Kao što se često dešava u fudbalu, goste je stigla kazna u

78. minutu. Džesi Lingard je bio najprisebn­iji i sa metar je loptu poslao iza leđa golmana Kalinića.

Kejn je bio neprimetan sve do 85. minuta, kada

Da je ostalo 1:1 na „Vembliju“, za trofej iz grupe 2 bi se borila Španija

je svojim jubilarnim 30. golom na „Vembliju“(zajedno u dresovima Totenhema i reprezenta­cije) postavio konačnih 2:1.

- Čestitam Englezima na pobedi i prvom mestu, a mojim igračima na borbi i celoj sezoni. Napravili smo sjajne rezultate, imamo odlične temelje za budućnost, sinergiju s navijačima, što se videlo ove nedelje na Vembliju. Izgubili smo muški. Igrali smo koliko smo mogli, imali smo nekih problema sa povredama i umorom. Bilo je i grešaka, primili smo dva gola iz prekida. Umor nakon utakmice sa Španijom se osetio. Vrsaljko je osetio bol u loži, treba mu više odmora, nadam se da nije ništa ozbiljno poručio je selektor Hrvatske Zlatko Dalić.

Englezi su tako završili kao prvi u grupi i imaće priliku da se na završnom turniru bore za trofej.

Sa druge strane, Hrvati će u narednoj Ligi nacija morati da se zadovolje takmičenje­m u Ligi B, nadamo se zajedno sa našom reprezenta­cijom, koja u utorak ima priliku da pobedi Litvaniju i tako se plasira u viši rang.

??  ?? fudbal za sladokusce: barkli i modrić
fudbal za sladokusce: barkli i modrić