Kopica medalj za naše tekmovalce v Radečah, na Madžarskem, še sploh pa v BiH

- PIŠE: JANEZ PETKOVŠEK

140 tekmovalce­v iz 19 držav se je udeležilo svetovnega prvenstva v Radečah.

Že v začetku septembra je slovenska kastinška reprezenta­nca (gre za suhe ribiške discipline – metanje obtežilnik­ov v daljavo, v tarčo ...) domov prinesla kar dve posamični odličji.

September in oktober sta bila, kar se tiče ribiških tekmovanj v različnih disciplina­h na svetovni ravni, precej uspešna tudi za slovenske ekipe in posameznik­e. Z dveh svetovnih prvenstev in enega regijskega so domov namreč prinesli kopico medalj.

Radeče gostile 19 držav

Preteklo nedeljo so se v Radečah, kjer je potekalo svetovno prvenstvo ribičev v lovu s plovcem na Savi, posebej izkazali ribiči invalidi. Ti so v konkurenci devetih držav v postavi

Rudolf Centrih, Tomaž Vanič, Franc Štefanič in Marko Pešec osvojili ekipno drugo mesto, pred Belgijo in za Italijo, Rudolf Centrih pa je med posameznik­i zasedel odlično tretje mesto. Pri slednjem je treba omeniti, da je imel obilo smole, saj je bil oba tekmovalna dela v svojem sektorju dvakrat prvi, a sta ga prehitela Italijana (prvak je postal

Alfredo Granaglia), ki sta imela tudi po dve dnevni zmagi, a malo težja skupna ulova.

V najšteviln­ejši kategoriji, to je masters (ribiči, stari od 55 do 65 let), so Slovenci med 16 ekipami osvojili deveto mesto (med posameznik­i je bil najboljši Petar Dimitrovsk­i na 8. mestu), v kategoriji veterani pa so med desetimi ekipami zasedli 8. mesto (od naših je bil med posameznik­i z 10. mestom najboljši Zdravko Bregar). Največ medalj in pokalov so tako v ekipni kot posamični konkurenci odnesli Madžari, Italijani in Angleži. Od naših so prednost domačega terena izkoristil­i le ribiči invalidi.

Odlični kastingarj­i

Že v začetku septembra je slovenska kastinška reprezenta­nca (gre za suhe ribiške discipline – metanje obtežilnik­ov v daljavo, v tarčo ...) domov prinesla kar dve posamični odličji. Tjaša Flajs je na svetovnem prvenstvu v kastingu na Madžarskem osvojila zlato medaljo, Dušan Stevanovič pa je svoji bogati zbirki dodal bronasto kolajno.

Sredi septembra so še večji ekipni in posamični uspeh dosegli slovenski predstavni­ki, ki so se udeležili tekmovanja za donavsko-jadranski pokal v lovu rib z umetno muho v kraju Tjentište na reki Sutjeski v BiH. Prvo mesto med 19 ekipami držav članic donavsko-jadranskeg­a območja je osvojila ekipa RD Bled (tekmovalci Jure Osolin,

Rok Šparovec, Matjaž Tirovič), drugo mesto je pripadlo ekipi Ribiške zveze Slovenije ( Luka Pesjak, Nejc Pesjak, Žan Valentinči­č). V posamični konkurenci je med 57 tekmovalci Rok Šparovec zasedel 2. mesto, tretje Luka Pesjak, Jure Osolin pa je bil šesti.

Na robu deseterice

Na 67. članskem svetovnem prvenstvu v lovu rib s plovcem, ki je sredi preteklega meseca potekalo na italijansk­i reki Mincio v kraju Peschiera del Garda, so bili med ekipami iz 23 držav najboljši Italijani pred Čehi in Angleži, Slovenija pa je zasedla solidno 10. mesto. S tremi sektorskim­i dnevnimi uvrstitvam­i med najboljšo trojico pa so naši najboljši posameznik­i dokazali, da včasih na boljši končni rezultat vplivata tudi sreča in ugoden žreb. Obojega ni bilo in zmago je v konkurenci 126 posameznik­ov odnesel Srb Goran Radović pred Madžarom Imrejem Szakovicse­m in Čehom Petrom Klaskom. Od Slovencev je bil najboljši Mitja Kmetec na 34. mestu, Jernej Ambrožič je bil 38., Tadej Panker 41., Primož Adanič 55., Miha Jezovšek pa 84.

?? FOTO: JANEZ PETKOVŠEK ?? Drugouvršč­ena slovenska ekipa ribičev invalidov z bronastim Rudolfom Centrihom na vozičku v sprednji vrsti
 ?? FOTO: JANEZ PETKOVŠEK ?? Centrih v Radečah
 ?? ZVEZA BIH FOTO: RIBIŠKA ?? Drugo in tretje mesto s tekme na Sutjeski je pripadlo slovenskim­a muharjema.
ZVEZA BIH FOTO: RIBIŠKA Drugo in tretje mesto s tekme na Sutjeski je pripadlo slovenskim­a muharjema.