Slovenske Novice

Tim Gajser se ni znašel v blatu

Svetovni prvak v motokrosu na VN Italije slabo startal in zasedel sedmo mesto Prednost pred Jeffreyjem Herlingsom skopnela na šest točk, sledi Nizozemska

- PETER ZALOKAR

TORINO • V tretje ni šlo rado za Tima Gajserja. Po zmagi v Rusiji in drugem mestu v Angliji se na blatni dirki v Maggiori ni znašel. Prvič po 11. oktobru lani ni dobil vožnje v motokrosis­tičnem razredu MXGP. Bil je skupno sedmi, potem ko je bil v prvo peti in v drugo šesti. Dobra novica za 24-letnega Haložana pa je, da glavna izzivalca Jef

frey Herlings in Antonio Cairoli nista v popolnosti izkoristil­a slabega dneva svetovnega prvaka. Veliko nagrado Italije je sicer dobil Herlings (KTM), a je osvojil 40 od 50 točk, zato je Gajser (Honda) z 31 še vodilni v svetovnem prvenstvu. A je njegova prednost pred Nizozemcem skopnela na šest točk (124:118). Čez dva tedna ga na Nizozemske­m čaka težko delo pri branjenju vodstva, saj bo Herlings na domači mivki v Ossu favorit. Prva vožnja se ni izšla po željah štirikratn­ega prvaka. V prvem zavoju se je znašel v gneči in izšel šele sedmi. Romainu Febvru se je obrestoval­a odločitev, da je startal skrajno desno in v ovinek prinesel največ hitrosti. Francoz, prvak iz leta 2015, je odpeljal popolno dirko, vodil od starta do cilja in prvič v sezoni osvojil 25 točk. Gajser je prvi krog končal na petem mestu in tam ostal do konca. Ni mu uspelo prehiteti nikogar, niti

Glenna Coldenhoff­a,

medtem ko so Febvre, Jorge

Prado in Cairoli že precej pobegnili. Za Slovencem je bil Herlings, ki pa je storil napako in padel na deseto mesto, nato pa pokazal, da je našel odlično formo, bil najhitrejš­i na trdi progi in edini, ki so mu uspevala prehitevan­ja. Nanizal je štiri in se do cilja pripeljal takoj za Gajserjem, ki je bil precej zadržan. Minimalizi­ral škodo

Na legendarno dirkališče, ki je premiero dočakalo že leta 1966 ter se po petih letih in prenovi vrnilo na koledar, ima Gajser sicer lepe spomine, saj je tam zmagal leta 2015, ko je tudi osvojil MX2. Ampak letošnja izvedba je bila slaba. Tudi v drugi vožnji, ki sta jo zaznamoval­a dež in blato, se je znašel v slabem položaju v prvem ovinku. Za hip je obtičal v blatu in zdrsnil na 11. mesto. Kmalu zatem je ostal brez zaščitnih očal, a kljub temu ob koncu pokazal znanje in začel minimalizi­rati škodo. Prehitel je pet tekmecev, za kaj več mu je zmanjkalo časa in je moral priznati premoč najboljšim s skupnim zmagovalce­m Herlingsom na čelu, ta je pokazal največ in slovenskem­u asu s prvo zmago v sezoni vrgel rokavico.

?? FOTO: HONDA RACING ?? Dvakrat je obtičal.