Slovenske Novice

Bomo zbrali prvi milijon?

Bolna Karolina potrebuje denar do jeseni V treh mesecih nakazali že 840.000 evrov

- • G. S.

LJUBLJANA Srčni ljudje so v treh mesecih zbiralne akcije za štiriletno Karolino, ki se bori s smrtonosno boleznijo, nakazali že 840.000 evrov. Sredstva bodo omogočila razvoj genskega zdravljenj­a, edinega upanja, da deklici rešijo življenje. V Društvu Viljem Julijan si prizadevaj­o do jeseni zbrati vsaj enega od dveh potrebnih milijonov evrov.

»Zadnje tri mesece je vsak naš dan napolnjen z neizmerno hvaležnost­jo za vsako podarjeno donacijo za najino Karolino in presrečna sva, da nam je uspelo zbrati že tako izjemno vsoto. To nama daje izjemen zagon in iskreno upanje, da nam bo uspelo. Povsem zaupava in verjameva, da bomo zbrali celoten potreben znesek, in se ob tem

Za razvoj genskega zdravljenj­a za Karolino lahko prispevate SMS s ključno besedo KAROLINA5 ali KAROLINA10 na 1919.

tisočkrat zahvaljuje­va vsakemu, ki prispeva donacijo ali pošlje sms,« s hvaležnost­jo pravijo dekličini starši Sabina in Borut Lavrič. »Karolina je znova povezala Slovenijo in ponovno dokazujemo, kako izjemno dobrodelen in srčen narod smo. Z vsem srcem se najgloblje zahvaljuje­mo za vsako nakazano donacijo, vsak poslan sms in vsak dobrodelni dogodek, ki so skupaj omogočili, da smo tako hitro zbrali že skoraj polovico potrebnih sredstev,« pravi Nejc Jelen, predsednik Društva Viljem Julijan. Pojasnil nam je, da skupini v ZDA in na Portugalsk­em napredujet­a z razvojem zdravila. »Portugalsk­im raziskoval­cem je denimo že uspelo s prvimi poskusi na živalskih laboratori­jskih modelih, kar je zelo obetavno.

Vsi smo zelo optimistič­ni in v velikem pričakovan­ju vsakega napredka. Konec poletja bodo raziskoval­ci tako že predčasno dosegli naslednje potrebne korake v razvoju genske terapije, zato moramo do jeseni zbrati še okrog 150.000 evrov, da jim bomo lahko zagotovili potrebna sredstva. Pomembno pa je tudi, da to gensko zdravljenj­e ne bo razvito samo za Karolino, ampak za vse otroke, ki imajo cockaynov sindrom tipa B, kar daje temu projektu še večjo pomembnost,« poudarja Jelen.

 ?? ??
 ?? FOTO: OSEBNI ARHIV ?? Štiriletni­ca se bori s sindromom hitrega staranja, povprečna življenjsk­a doba obolelega je 12 let.
FOTO: OSEBNI ARHIV Štiriletni­ca se bori s sindromom hitrega staranja, povprečna življenjsk­a doba obolelega je 12 let.

Newspapers in Slovenian

Newspapers from Slovenia