“Designer-in-Residence”

Arredamento Mimarlik - - ÖNGÖRÜNÜM -

ATÖLYE tarafından, tasarımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürmek ve tasarım ve üretim süreçlerinde ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamak için hazırlanan “Designer-in-Residence” programı, ikinci edisyonu için bir açık çağrı yapıyor. Seçilecek tasarımcı, ATÖLYE’nin disiplinlerötesi ve inovatif çatısı altında yer alan ve MIT Fab Lab

Ağı üyesi olan Prototipleme Lab’de 2 ay süreyle çalışacak. Tasarımcılara, projelerini geliştirmeleri için Prototipleme Lab’e ve ekipmanlara erişim, mentorluk ve iletişim desteği veriliyor. Ayrıca, tasarımcı bu iki aylık süreç boyunca ATÖLYE’nin multidisipliner komünitesinin bir üyesi olma şansı elde edecek.

Her edisyon için farklı bir odak materyalin seçildiği programda, tasarımcıların bu materyali kullanarak proje geliştirmeleri ve tasarım ürünü prototipleri üretmeleri bekleniyor. Programın Mayıs-Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleşecek ikinci edisyonunun odak materyali ise “mantar” olarak belirlendi. Program için Portekiz’den bloklar halinde gelecek mantar malzemesinin sponsorluğunu Amorim Cork Ventures üstleniyor. Programa başvurmak için son tarih: 13 Nisan 2018.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.