“Teachers’ Village”

Arredamento Mimarlik - - BAŞ SAYFA -

Richard Meier’in doğduğu kent olan Newark’ta gerçekleştirdiği karma kullanımlı kentsel gelişim projesi, öğretmenler için

200 konut, üç okul, bir kreş ve sokak seviyesinde bir dizi satış biriminin bulunduğu sekiz yeni yapıyı kapsıyor. Projede, eski otoparklar öğretmenlere çalıştıkları bölgede yaşama imkanı verecek, aynı zamanda kent merkezinde erişilebilir, sağlıklı ve güvenli bir çevre deneyimi sunacak yeni bir mahalle oluşturmak amacıyla dönüştürülmüş.

Her yapı konumu ve içeriği gereğince boyut ve cephe özellikleri bakımından birbirinden farklılaşıyor. Okul yapılarının cephesinde tuğla ve alüminyum panellere yer verilmiş. Apartman dairelerini kuşatan cam cephe, sıvalı ve alüminyum kaplanan yüzeylerle tamamlanıyor. Proje ayrıca çevre ve sokak düzenlemeleri ile birlikte yeni yapıların zemin kotunda konumlandırılan küçük ve orta ölçekli ticari alanları da içeriyor. Çevreci yaklaşımı merkeze alan projenin genelinde LEED’in kentsel gelişim alanları sertifikasyonunu takiben akıllı büyüme, yeni kentleşme ilkeleri ile yeşil bina stratejileri birarada benimsenmiş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.