Öğretmene saldırıya sendikalardan ortak tepki

Evrensel Gazetesi - - Haber -

Afyon’un Sandıklı ilçesindeki Atatürk Ortaokulu Müdür Vekili Yavuz Acar, iki öğrenci arasında çıkan, ailelerin de karıştığı okul bahçesindeki kavgayı ayırmak isterken öğrenci yakınları tarafından dövüldü. Acar’ın burnu kırıldı, sol gözünde morluk ve omurgasında zedelenme oluştu.

?Perşembe günü meydana gelen olayda kavga eden iki öğrenciden birinin iki ağabeyi, diğer öğrenciyi okuldan çıkartarak dövmek istedi. Öğretmenler buna izin vermeyince, önce sözlü tartışma yaşandı, ardından kavga çıktı. Bunu haber alan Okul Müdür Vekili Yavuz Acar, bahçeye inerek kavgaya müdahale etti. Çocuklar ise ailelerini çağırdı. Ailelerin gelmesiyle kavga büyüdü. Kavga sırasında öğrenci yakınları Müdür Vekili Yavuz Acar’a saldırarak dövdü. Okuldaki diğer öğretmenlerin araya girmesiyle kavga yatıştırıldı. Baygınlık geçiren Yavuz Acar, 112 ekiplerince götürüldüğü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedaviye alındı. Yavuz Acar’ın burnu kırılırken, sol gözünde morluk ve omurgasında zedelenme oluştuğu belirlendi.

‘ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM’

Darp raporu alan ve saldırganlardan şikayetçi olacağını belirten Yavuz Acar, ailelerin de kavgaya karışmasıyla bir anda 5-6 kişinin üzerine çullandığını anlatarak “Yaşlı bir adam bıçak çekti. Karnıma saplamaya çalıştı. Sırtıma taşla vurdular. Gözümün altında morluk, burnumda kırık var. Pazartesi günü doktor ameliyat olup, olmayacağımı söyleyecek. Darp raporunu aldım. Şikayetçi olacağım. Bu olay sonrası kaymakam da dahil çok sayıda yetkili ve meslektaşlarım arayarak çok üzgün olduklarını söylediler. İnşallah bir daha böyle bir olay yaşanmaz” dedi.

EĞİTİM SENDİKALARINDAN ORTAK TEPKİ

Yaşanan saldırıyı kınayan Eğitim Birsen Türk Eğitim-sen, Eğitim-sen İlçe ve Eğitim-ış yaptıkları eylemde ‘Öğretmene şiddete hayır’ yazan pankart açarak, ellerinde ‘Eğitimciye şiddete dur de’ yazılı dövizler taşıdı. Yapılan ortak açıklamada ise yaşanan saldırı kınanarak şu ifadelere yer verildi “Öğretmenimize acil şifalar diliyoruz. Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz.” (Afyon/dha)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.