Buluşuyor muyuz?

Naviga - - Edİtörden - Tûba Noyan

Yazarlarımız, çizerlerimiz ve gezginlerimizle birlikte, siz okurlarımızla buluşmak için 13-21 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 9. CNR Avrasya Boat Show’u dört gözle bekliyoruz… Birinci ve ikinci salon arasında her zamanki yerimizde yani denizcilerin buluşma noktasında bir acı kahvemizi, demli çayımızı içmeden lütfen fuardan ayrılmayın.

Basın-yayın işi yapmanın en zor yanlarından biri büyük emekler verip baskıya gönderdiğimiz gazetenin, derginin ya da kitabın kimlerle buluştuğunu tam olarak bilememektir. Bizim için fuarlar işte bu yüzden çok önemli. Naviga’nın sizlerin elinde değer bulduğunu görmek, dergimizi ve kitaplarımızı okuyanların olumlu ya da olumsuz görüşlerini birebir dinlemek bizim için paha biçilmez… Bu iş aynı zamanda büyük bir sınav da! Şükürler olsun ki, bu sınavdan şimdiye kadar her yıl alnımızın akıyla çıktık…

Fuarları seviyoruz. Çünkü bizi bir araya getiren fuarlar, denizcilik sektörüyle tek çatı altında buluştuğumuz günler anlamına da geliyor. Bu yıl CNR Avrasya Boat Show’da yine yeni tekneler, botlar, ekipman ve aksesuarlarla tanışacak, onları inceleyecek, mercek altına alacağız. Bu günler aynı zamanda Naviga’nın yıllık yayın akışını da belirler. Hangi teknelerin hangi sırayla test edileceğini, mevsim ve ihtiyaçlara göre ekipman konularının nasıl sıralanacağını belirlediğimiz ve hayatını deniz üzerinde geçiren yazarlarımızın rotalarına göre ana başlıklarımızı şekillendirdiğimiz bir sürece giriyoruz. Kısacası; mesailerin en yoğunu ve en verimlisi!

Yunan Adaları gezginimiz ve değerli kalemimiz İsmail Şandan, okyanus ve Akdeniz seyyahlarımız, her daim bizi gezmeye teşvik eden kalemlerin sahibi Ekber Levent ve Gülin Bozkurt, ‘önce eğitim ve bilinçli denizcilik’ diyen Sabine Dedeoğlu ve Tayfun Öztuna gibi isimler de fuarda olacak.

Yoklamada eksiklerimiz de var bu yıl. En büyük eksikliğimiz ise ‘Büyük Usta’ olacak… 2003’ten beri Sadun Abi’nin (Boro) olmadığı bir fuar hatırlamıyorum... Onu gerçekten çok arıyoruz. Her aklımıza geldiğinde muzipliklerine gülüyoruz, her biri ders niteliğindeki öğütleri kulağımızda çınlıyor. Nur içinde yatsın…

Bu günlerde çok uzak seferlerde olan yazarlarımız da var. Tabii onları da bu fuarda aramızda göremeyeceğiz… Bu satırları yazarken, Ekrem İnözü ve Anouk mürettebatı (Deniz Karamanoğlu, Mahmut Saral, Cemile Yıldız, Fırat Şahin) Ushuaia’ya sağsalim yanaştı. İnözü’nün mektubu ilerleyen sayfalarda sizleri bekliyor.

Şubat sayımız Avustralya’dan Antarktika’ya, sualtından fırtınaların ortasına, bütçe dostu önerilerden süperyatların şaşalı dünyasına kadar keyifli, heyecan verici, bilgilendirici konularla dolu... Hepsi sizi denizin tuzundan uzak bırakmamak için hazırlandı. İyi okumalar.

TN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.