Tanıtım-pachamama

Baglietto Yachts’ın yeni modeli 43 metrelik Pachamama, sunduğu geniş alanların ve konforun yanı sıra düşük operasyon maliyetiyle de ön plana çıkıyor. Yenilikçi özellikleriyle Türk denizcilerin ilgisini çekecek bu özel yat, sınıfındaki rakiplerine fark a

Naviga - - Navİgasyon -

İtalyan tanrıçası

Pietro Baglietto tarafından 1841 yılında Varazze’de kurulan ve küçük tekneler ile dingiler yaparak işe başlayan Baglietto Yachts, bugün Gavio Group’un bünyesinde süperyatlar inşa ediyor. İtalya’nın köklü tersanelerinden olan firmanın en yeni modellerinden 43 metrelik Pachamama, tamamen Baglietto tarafından üretiliyor. Tersane bu modelin Türkiye pazarı için de doğru seçim olduğunu düşünüyor.

Beş kamaralı yatın tüm enini kaplayan ana kamara, kıç tarafta konumlandırılmış; içeri adım attığı anda konuklarını ferahlığı ve geniş pencerelerinden aldığı ışıkla etkilemeyi başarıyor. Banyo ve giyinme bölümü de ferah. Misafirlere ayrılan alanda ise bir VIP ve üç ikiz kamara yer alıyor. Tik panel ve tavan materyalleriyle satranç tahtası dokusu yaratılan kamaralar, yuvarlak hatlara sahip mobilyalarla döşenmiş.

Keyfe ayrılan ana bölümde kokpitin kıç tarafında mahremiyeti sağlayan tentenin altında gölgede oturmak isteyenler için bir alan, içerdeyse bir bar bulunuyor. Flybridge’e bakan tavan camları ile yere kadar uzanan camlar salonun aydınlık ve ferah olmasını sağlıyor.

Yatın tüm enini kaplayan yemek bölümü aradaki teknik üniteyle salondan ayrılıyor. Mutfak ve yemek bölümü ise ortak malzeme seçimleriyle birbiriyle ilişkilendirilmiş. İkisi arasındaki hareketli bölme, açıldığında samimi bir açık mutfak atmosferi yaratılabiliyor kapandığındaysa resmi bir yemek odasına dönüşebiliyor. Baş taraftaki bölüm güneşlenmeyi sevenler için geniş minderler ve jakuziyle donatılmış.

Hepsi bu kadar değil. 75 metrekarelik dev bir flybridge de konuklarını en iyi şekilde ağırlamak için tasarlanmış. Konforlu oturma grubu, güneşten korunan yemek masası ve elbette güneşe doyan şezlonglarıyla flybridge, yatın kalitesinin bir diğer kanıtı.

Spor otomobillerden esinlenen kumanda mahalli, yatın tarzını vurguluyor. Team Italia, Videoworks, ve Samsung Curve Tv’lerin yer aldığı eğlence bölümü kumanda mahallinin tam arkasında konumlandırılmış. 43M FastPachamama 2 MTU 12V4000 M93L motorlarla azami 28 knot’a ulaşıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.