Gülin’in kuzinesinden

Yaratıcı levrek

Naviga - - 7 Denİzler İle -

Sizlere teknede kolaylıkla yapılabilecek basit, lezzetli ve sunumu göze hoş gelen tarifler vermeye devam edeceğim. Her zaman, her yerde bulabileceğiniz levreğe biraz yaratıcılık katarak fırında pişirebileceğiniz hafif ve sağlık dolu bir tarif ile başlıyorum.

Nasıl yapacağım?

Öncelikle kırmızı soğanları yarım ay şeklinde doğrayıp, zeytinyağı ile derince bir tavada kavurmaya başlayalım. Hemen ardından hakla halka doğranmış biberleri ilave edelim. İçine limon kabuğu rendesi, tuz, karabiber ve taze kekiklerin yarısının yapraklarını da katıp, ocaktan alalım. Mis gibi limon ve kekik kokusunu hemen alacaksınız.

Fırına dayanıklı bir kaba bu karışımı boşaltalım. Biraz ılıklaşınca balıkları üzerine dizelim. Doğradığımız mantarları balıkların üzerine yerleştirip, defne yaprağı, limon dilimleri ve ikiye bölünmüş çeri domatesleri kat kat yerleştirelim. En üste kalan kekik yapraklarını serpelim.

Önceden ısıttığınız fırınınıza balığınızı yerleştirin. Domates ve limon kabukları kızarınca üzerini alüminyum folyo ile kapatabilirsiniz. Toplam 45 dakika gibi bir sürede balığınız hazır olacaktır. Ben yanında haşlanmış tatlı patates ve haşlanmış ıspanağı ezerek hazırladığım garnitürü servis ettim.

Afiyet olsun.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.