Çarkçı’nın tavsiyeleri

Naviga - - Fuar Şİşme Bot -

Seçim: Bot seçimi yaparken teknenin garajında duracaksa garajın ölçüleri göz önünde bulundurulmalı. Dinlencede duracak ise motorun dinlence kısmından taşmaması gerekiyor. Sırf kara ile tekne arası irtibat kurmak için mi kullanılacak (kumanya, yakıt ihmali vb.) yoksa koylar arasında gezmek için mi, kaç kişiyi ne kadar mesafe taşıyacak, kıçtankara olurken karaya halat götürmek için mi kullanılacak gibi soruların cevapları seçimi etkiler. Botun tekneye vinçle mi, elle mi alınacağı yoksa teknenin arkasından mı çekileceği de göz ardı edilmemeli. Bakım: Bot her gün tatlı su ile temizlenmeli, kışlamaya bırakılırken havası tamamen indirilerek tatlı su ile yıkanıp kurutulduktan sonra talk pudrası ile pudralanmalı. Aksesuarlar: Şişme bot tamamen müşteri istek ve arzularına göre donatılıyor. Güneşlik, teyp gibi aksesuarlar ekstra aksesuar listesinde yer alıyor; modellerimiz klasik ve tamamen opsiyonel olarak sunuluyor.

Enma 490 D-lux RIB

Fiber tabanlı şişme bot, 1100 dansite 828 Orca/belçika hypalon kumaş, Pennel&flipo Orca tüp kumaşları, Honeycomb&composite sistemle üretilmiş derin V gövde ve polyester omurga gibi pek çok özelliği bir araya getiriyor. Dalgalı denizde dahi yüksek performans sunan gövdeöd yapısına entegre trim tab özelliği mevcut. 320 kilogram ağırlığındaki bot 40 ila 100 HP aralığında motorla kullanılabiliyor. Tam boy: 4,90 metre En: 2,35 metre www.enmamarine.com

Capelli Tempest 570

Neoprene/hypalon yapı malzemesi sayesinde hafif ve darbelere karşı dayanıklı. Özel taban tasarımı hem daha denizci olmasını hem de güçlü motorlarla kullanılmasını sağlıyor. 48 litrelik su deposu bulunuyor. FRP kumanda konsolu ve elektrikli panellerin dikkat çektiği 570’in yolcu kapasitesi 10 kişi.

Tam boy: En:

5,66 metre 2,61 metre www.gena-yacht.com

Fiyatı Belirtilmedi

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.