İdeal üçlü: Su, hava, ışık

Hanse ailesinin en büyüğü 675, sunduğu sadelik ve yaratıcı iç tasarımıyla ‘yenilik’ kelimesinin hakkını veriyor. Bir yandan markanın özündeki değerlere sahip çıkarak gerçek ‘Hanse’ ruhunu koruyor, diğer yandan şaşırtıcı çözümlerle 21 metreden beklenmeyec

Naviga - - Tanitim -

Almanya’da seri üretilen en büyük yat olarak iki rekor kıran Hanse 675’in Türk hayran kitlesi de oldukça kalabalık. Türkiye temsilcisi Trio Deniz, henüz suya inen ilk gövde dahil üretilen ilk üç yatın ülkemiz sularına geleceğini duyurdu.

Trio Deniz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bekiroğlu, konuyla ilgili olarak “Hanse 675, fikir olarak iki sene önce ilk olarak gündeme geldiğinde projeyi hâlihazırda Hanse sahibi olan özel müşterilerimizle çok gizli bir şekilde paylaştık. Ve bu iki sene boyunca üç adet Hanse 575 sahibi müşterimizle Hanse 675 için sözleşme imzaladık.

İlk üç müşterimizin Hanse sahibi olması bizim için çok önemli. Bu hem Hanse hem de Trio olarak doğru yolda olduğumuzu ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizi memnun ettiğimizi gösteriyor ki; bize güvenleri sayesinde daha suda bile görmedikleri bir tekneden üç adet sipariş aldık.

Hanse 675’ler sırasıyla mayıs, haziran ve temmuz aylarında Türkiye’ye gelecek ve sahiplerine teslim edilecek” dedi. Rüzgârda doludizgin seyrederken görmek için sabırsızlandığımız Hanse 675’i Türkiye’ye gelmeden yakından tanıyalım...

Judel/vrolijk tarafından imzası taşıyan 21 metrelik yat, kokpit hardtop’ı, salonun üzerindeki devasa hareketli cam tavanı, yenilikçi yerleşim planı ve özel iç tasarımıyla dikkat çekiyor.

Kolay kullanım ve seyir performansı

markanın güvence altına aldığı özellikler. Bunun yanında Hanse 675, sade güverte planıyla sportif bir çizgi sunarken baş taraftaki tik güverte ve yükselmeden devam eden üst bina yapısı güneşin tadını çıkarmak için geniş alanlar yaratıyor. Aydınlatma ve müzik sistemi ile donatılan, yelken seyri esnasında daha iyi görüş için ortası açılabilen hardtop, yat sahibine sunulan özel seçeneklerden biri. İstenirse kokpite konulabilen üç adet 21 inç ekran navigasyon ya da eğlence için kullanılabiliyor.

İçi başka, dışı başka güzel

Tekne sahibiyle mürettebatı ve mutfağı birbirinden tamamen ayıran iç yerleşim planında kokpitteki girişten iskele kıçtaki mutfak ve onun karşısındaki mürettebat kamarasına ulaşabiliyor. Üç kişilik mürettebat kamarasının kendi özel tuvalet ve duşu var.

Hanse 675’in belki de en dikkat çekici yanı olan iç mekanları; geniş hacimler açık renkli döşemelerle daha da ferah bir atmosfer yaratıyor, dev camlar ve panoramik elektrikli salon üst camı gün ışığını ve mavinin her tonunu içeriye taşıyor. Yuvarlak hatlar, doğal ahşap, doğal granit ve el yapımı deri gibi malzemelerle bir arada şık ve samimi bir tarz yakalamış. Mutfağın iskele kıçaltında ayrı bir kamara olarak konumlandırılması sayesinde dinlenme ve eğlence alanına dönüşen salonun sancak kısmında geniş bir L oturma grubu, iskeledeyse altı kişilik yemek masası bulunuyor. Ofis konforundaki navigasyon masasının yanında buz yapıcı, içecek dolabı, şarap soğutucu ve espresso makinesiyle donatılan bir bar da salonda yerini almış.

Hanse 675’in iki ya da üç kamaralı dört ayrı yerleşim planında özellikle ana kamarada yatağı farklı konumlandırarak oluşturulan çözümler etkileyici. Yine doğal ahşabın sıcaklığının hakim olduğu ana kamarada gardırop ve yan paneller en verimli şekilde kullanılarak hem bolca depolama alanı hem de geniş bir mekan ortaya çıkarılmış. Yuvarlak hatlı duş kabinin yer aldığı banyoda doğal ahşap, paslanmaz çelik detaylar ve özel aydınlatma çözümleri ile markanın ilk kez tercih ettiği gerçek granit yüzeyler lüks dokunuşlar olarak dikkat çekiyor.

Teknik özellikleri Tam boy: 21,10 metre En: 5,90 metre Ağırlık: 34,50 ton (standart salma) Fiyat: 949.000 euro (Vergiler hariç, fabrika teslim, başlangıç) www.triodeniz.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.