Yeni parkura doğru

İzmir Kış Trofesi tüm hızıyla sürüyor. Çeşme Marina ve Teos Marina arasındaki coğrafi rotada yarışan İzmir filosunun bir sonraki parkuru Sığacık olacak.

Naviga - - Yariş Eayk İzmİr Kiş Trofesİ - FOTOĞRAFLAR: SEDEN ERDİ

Uluslararası Çeşme Yat Kulübü (ICYC), Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK) ile Urla Yat Kulübü (URİYAT) tarafından organize edilen ve Çeşme Marina ve Teos Marina tarafından desteklenen İzmir Kış Trofesi Çeşme parkuru, 12 Mart Cumartesi günü Çeşme Marina ile Teos Marina arasında yapılan üçüncü ayak coğrafi rota yarışı ile sona erdi.

Çeşme parkurunun son ayağının startı sabah saat 09:25’te verildi. Start hattında 23 tekne vardı. Yaklaşık 50 deniz millik yarış, 7 knot havada Çeşme Fener Burnu’ndan başladı. Yarış komitesi, rüzgârın yetersiz olma ihtimaline karşılık, Alaçatı (kısa rota) ve Seferihisar olmak üzere iki finiş hattı kurdu. Önce Alaçatı hattından finiş alıp Seferihisar’a devam eden filo, ilerleyen saatlerde rüzgârın kalmasıyla yavaşladı. IRC 4, yeni IRC 4 ve destek sınıfı teknelerinin yarışı Alaçatı’da sona ererken IRC 1, IRC 2 ve IRC 3 sınıfı ise Seferihisar’a kadar yarışa devam etti.

Tüm teknelerin Teos Marina’ya gelmesinin ardından düzenlenen ödül töreninde IRC ve destek sınıflarında dereceye giren takımlara kupaları verildi. Törenin açılışını ve sunuculuğunu yapan EAYK komodoru Akif Sezer, yarışa katılan tüm tekneleri bu zorlu parkurda gösterdikleri gayret ve özveri için kutladı.

IC Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan da, Eylül’de Çeşme Marina’da düzenlenecek İzmir Sonbahar Trofesi’ni uluslararası platformlara duyurabilmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

IRC ve destek sınıflarında toplam 17 ödülün verildiği İzmir Kış Trofesi 3. Ayak yarışlarında IRC 1’de Shakara, IRC 2’de AYK Blue Miles, IRC 3’te Lady Sun, IRC 4’te Kairos, Yeni IRC 4’te Half Life ve destek sınıfında Fıçı teknesi birincilik elde etti. İzmir Kış Trofesi, 2-3 Nisan’da yapılacak Sığacık parkuru dördüncü ayak yarışları ile devam edecek.

www.cesmemarina.com.tr

İmge ekibi

Lady Sun ekibi

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.