Yeni neslin ayak sesleri

Okyanus fatihi Oceanis serisinin yeni nesil modellerinden 51.1 kişiye özel seçenekleriyle sınıfının lideri olarak tanıtılıyor. Denizcilik ve rahatlıkla Beneteau’nun yarışçı modellerindeki yüksek performansın bir araya geldiği bu hızlı gezgin sayesinde dün

Naviga - - Tanitim | Beneteau Oceanis 51.1 -

Dört yerleşim planı, beş çeşit arma, üç farklı salma tipi, 150’den fazla kişiye özel seçenek ile Beneteau Oceanis 51.1, tekne sahibinin özel vahası olarak tasarlanabiliyor. Markanın pazarlama müdürü Gianguido Girotti’nin yönlendirdiği proje, First ve Figaro serilerindeki hız tutkusunun gezgin ruhla buluşması sonucu ortaya çıkmış.

Baştan kıça, içerde ve dışarıda, demirde ya da seyirde... Oceanis 51.1 her koşulda şık, kullanışlı, rahat ve süratli. Kendinden tramolalı flok, sarma ana yelken, Dock&go yanaşma sistemi, bütünleşik cıvadra gibi pratik uygulamalarla az ekiple yelken seyrini mümkün kılıyor. Tüm halatlar tek bir vinçle dümendeyken kontrol edilebiliyor. Uzun karbon ya da alüminyum direğiyle % 35 ek yelken alanına kavuşan Oceanis 51.1, torpil salmanın kazandırdığı yüksek performanstan da faydalanıyor.

Geniş kokpitin yanı sıra, güneşlenme alanları ve yüzme platformu teknenin keyif köşeleri olarak ortaya çıkıyor. Olivier Racoupeau’nun tasarladığı yeni gövde şekli, performansı düşürmeden tekneyi üçte bir oranında genişletmiş.

Nauta Design imzalı Oceanis 51.1, iç mekanda sunduğu alternatifli yerleşim seçeneği sayesinde, tekne sahibi istediği tasarıma sahip olabiliyor. İçerde iskele taraftaki mutfağın devamında bulunan oturma grubu, navigasyon masasıyla birleşiyor. Sancaktaysa geniş oturma grubu ve masası yer alıyor. Üç, dört ya da beş kamaralı yerleşim planları olan teknede kaptan kamarası baş tarafta konumlandırılmış. Ana kamarada 1,6 metrelik geniş ada tipi yatağın yanı sıra duş ve tuvalet var. Tam boy: 15,94 metre En: 4,80 metre Ağırlık: 13.930 kilogram

www.tezmarin.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.