Samsung Blind Cap

Newtech - - DOSYA -

İnovasyon denildiğinde akla ilk gelen teknoloji şirketlerinden biri de Samsung. Bu yaz Brezilya’nın Rio de Jenerio şehrinde düzenlenecek 15. Paralimpik Yaz Oyunları’ndaki yüzme müsabakaları için geliştirilen Blind Cap de bunun en çarpıcı örneklerinden biri. Yüzme yarışlarına katılan görme engellilerin 200 metre gibi mesafelerde havuzu dört kez baştan başa yüzme gerekliliğinde kullanılıyor. Havuz bitiminde kafalarını çarpmamaları için görevliler tarafından kafalarına vurularak uyarılan engelli yüzücüler, artık teknolojik boneleri sayesinde bu ilkel görüntü ve durumla karşı karşıya kalmayacaklar. Bone, akıllı cihazlardan gönderilen sinyalle oluşan titreşim sayesinde yüzücüsünü uyaracak. Çok zekice. Tebrikler Samsung.

Zepp Golf 2

Golf sporuna ilgi duyan ‘yeni başlayanlar’ için geliştirilen akıllı eldiven Zepp Golf 2, bir tür kişisel antrönör. İlk modeli 2012’de satışa sunulduğunda güzel tepkiler alan akıllı golf eldiveninin ikinci versiyonunda kozmetik olarak pek bir farklılık yok, ancak tam 8 saatlik uzun pil ömrüyle sizi şarj cihazlarından daha uzun süre ayrı turuyor. Evet, golf eldiveninizi şarj etmeniz gerekecek. Özellikleri ise aslında Adidas’ın akıllı topuna benzer türden, atışlarınız sonucunda topların nereye gittiğini, aslında nereye gitmesi gerektiğini, vuruş önerileri eşliğinde sunuyor. Bilgileri akıllı telefonunuzun ekranından görebiliyorsunuz. Sizi geliştirmek için elinden geldiğini yapacağını söyleyebiliriz.

Spree Smart Cap

Akıllı şapka Spree Smartcap ile tanışmaya ne dersiniz? Aslında bir şapkadan hiçbir farkı yok, sportif ve iyi görünüyor. Arka planında ise sensörler var. Kalp atışınız, vücut sıcaklığınız, katettiğiniz mesafe ve yakılan tahmini kaloriyi içeren bilgi dizisini akıllı telefonunuza gönderiyor. Elastik tasarımı ve ergonomisiyle öne çıkıyor. Takılan şapkada da teknoloji olmalı diyenlerdenseniz spreewearables.com’a göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

I5 Plus Smart Bluetooth 4.0

Ben şapka, çorap, tşört değil daha basit bir şey istiyorum diyorsanız akıllı bileklikler en iyisi. Bu aygıtları bileğinize takıyor, akıllı telefonunuzla Bluetooth üzerinden eşleştirip kullanmaya başlıyorsunuz. Tüm teknoloji marketlerinde bulabileceğiniz akıllı bilekliklerde ortalama özellikler saatin gösterilmesi, yakılan kalori, katedilen mesafe bilgilerinin sunulması şeklinde. Alarm ya da akıllı telefon bildirimlerini de gösteren modeller mevcut. I5 Plus Smart Bluetooth 4.0, bolca bulunabilen modellerden sadece biri.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.