MediaTek Helio X30

Newtech - - EN YENİLER -

Teknoloji şirketi MediaTek, 10 çekirdekli mobil işlemcisi Helio X30’u tanıttı. Yeni ürün, özellikle Çin merkezli üreticilerin 2017 yılındaki üst seviye akıllı telefonların büyük kısmında yer alabilir. Teknik detayları ile dikkat çeken donanım ürünü, aynı zamanda Qualcomm’un Snapdragon 820 sonrasındaki ana mobil işlemcisinin de rakibi durumunda.

DDR4 RAM kullanımına imkan tanıyan Helio X30, 8 GB’a kadar RAM desteği ile gelecek akıllı telefonlaron önünü açıyor. 2 x LPDDR4 RAM 1600 mHz yapısındaki RAM’lerle gelecek cihazlar, 2017’de sıklıkla karşımıza çıkacak. 10nm üretim süreci üzerinden geliştirilen Helio X30, daha yüksek performans ve daha iyi pil verimliliği de vaat ediyor.

Artemis kod adına sahip Cortex-A73 de Helio X30’da öne çıkan detaylardan birini teşkil ediyor. Cihazların maksimum 2.8 GHz saat hızlarında çalışabilmesinin önünü açan bu özellik, günümüz mobil cihazlarından daha verimli akıllı telefonlara işaret ediyor. Ayrıca güncellenmiş PowerVR 7 ile gelen Helio X30, daha iyi bir oyun deneyimine de ışık tutacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.