Canlı yayın için ne gerekli?

Newtech - - DOSYA -

Biliyor musunuz? Sadece akıllı telefon ve siz gereklisiniz. Başka hiçbir şeye ihtiyaç yok diyebiliriz. Elbette yayın kalitesi daha iyi olsun diye bazı ekipmanlar (yaka mikrofonu, vb) kullanadabilirsiniz, ancak en nihayetinde sizin ‘bunu yapmak istemeniz’ yeterli.

Periscope ve SnapChat yayınları birbirine benzer yapıdalar. Akıllı telefonun ön kamerası ile gerçekleştirilen çekimlerde sizin akıllı telefon ekranına –arada sırada- bakmanız yeterli. Böylelikle izleyenlerle etkileşim, yorumların okunması ve görüntünüzün kontrolünü sağlayabiliyorsunuz.

Aman konuşurken dikkat!

Unutmayın, canlı yayındasınız. Ağzınızdan çıkacak her söz, bir daha geri alınmamak üzere söyleniyor. Bu nedenle size tavsiyemiz sakin ve dikkatli olmanız. Canınızı sıkan bir yorumla mı karşılaştınız, yoksa bir anda kendinizi tahmin etmediğiniz kadar sıkan başka bir konu hakkında da konuşmanız gerekti?

Siz siz olun düşünerek konuşun, aksi halde istenmeyen sonuçlar söz konusu olabilir. Tepkiler çekebilir, canlı yayın izleyicilerinizi küstürebilirsiniz. Ayrıca canlı yayınlarda giysiler de önemli. Dünyada sık rastlanan konulardan

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.