Hikaye

Newtech - - OYUN İNCELEME -

Batman – The Telltale Series klasik Batman hikayesinin ilginç bir uyarlaması. Oyun alışıldık Batman hikayesinden ziyade Batman’in gizli kimliği milyarder sanayici ve hayırsever Bruce Wayne ve ailesi üzerine kurulu.

Henüz çocukken ailesinin bir soygun sırasında öldürülmesine şahit olan Wayne, unutamadığı anılar ve yaşadığı kabuslar sebebiyle suça ve masum insanların öldürülmesine karşı savaşmaya karar verir. Ve ortaya pek çok diğer süper kahraman gibi süper güçleri olmayan fakat teknolojik olarak donanımlı, üstün zekası ve dedektiflik konusunda gayet yetenekli Batman çıkar.

Oyunun genel gidişatında Batman’in, Harvey Dent’in Gotham Şehri Belediye Başkanlığı adaylığı için yardımcı olması, mafya patronu Carmine Falcone ile mücadelesi ve Catwoman ile çeşitli temaslarıyla karşı karşıyayız. Toplamda yaklaşık iki saati bulan sahne içi geçiş animasyonlarında, kimin kim olduğu gibi detaylara da fazlasıyla yer veren Telltale Games, hikaye konusunda oldukça başarılı bir iş çıkartmış.

Oynanış

The Walking Dead, Wolf Among Us gibi diğer Telltale Games oyunlarında olduğu gibi bol cevaplı diyaloglar ve aksiyon dolu savaş sahneleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Diyaloglarda vereceğiniz cevaplarla Batman’in eylemsel tepkilerini “şiddete” yöneltmeniz de mümkün! Bu da demek oluyor ki, senaryo tamamen sizin seçimlerinizle ilerliyor!

Batman – The Telltale iyi refleks isteyen, muazzam yakın dövüş mekaniği ile çizgi roman sayfaları içinde geçen bir aksiyondaymış gibi hissetmenizi sağlıyor. 5 farklı bölümden oluşacak oyun ilk bölümü Episode 1 ile çabuk tüketmeyi sevmeyenlerdenseniz, yaklaşık 4-5 saat aralığında oynanış süresi sunmakta.

Artıları

Güçlü, sürükleyici, akıcı hikaye ve seçimlerle belirlenen senaryo Hatasız yakın dövüş mekaniği Tatmin edici dedektif modu Çizgi romanı andıran atmosferi, grafikleri

Eksileri

Oyun şimdilik lag, fps problemi, diyaloglarda senkronizasyon bozukluğu gibi bazı optimizasyon sorunlarına sahip. Kısa süre içinde fix’lenmesi bekleniyor. Bütünüyle oyundan zevk almak istiyorsanız, ileri derecede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmekte; bizden söylemesi!

Sonuç

Batman – The Telltale Series, beş bölümden oluşacak. Oyun, yayınlanan ilk bölümüyle hikaye/fiyat performansını fazlasıyla

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.