Sony Full Frame Aynasız Fotoğraf Makinesi A7S 2 Duyuruldu

Photoline - - Dijital Fokus -

Sony, 4K video kalitesi çekim becerisi 5 eksenli görüntü sabitleme ile “Full Frame Aynasız Fotoğraf Makinesini” piyasaya sunmaya hazırlanıyor. A7 serisinin yeni üyesi A7S II magnezyum alaşımlı gövdesi sayesinde hem çok hafif hem de son derece sağlam. Önceki modellere göre de daha hızlı.

Sony A7S II, 35mm full frame 12.2 megapiksel görüntü sensörü ve BIONZ X görüntü işleme motoru sayesinde ISO 50- 409600 gibi hassas bir aralık sunuyor. 4K video kalitesi sunan yeni fotoğraf makinesi, XAVC S formatında kaydedebildiğiniz videoları piksel ve satır atlama olmaksızın kullanmanıza imkan veriyor. 100Mbps hızda 120 fps kayıt yapabilirken 4x/5x yavaş görüntüleri dahili olarak çekebilme ve düzenleyebilme yeteneğini de sahip . A7S II serisi 169 AF noktası sunuyor ve önceki modellere göre 2 katı daha hızlı. Magnezyum alaşımlı gövdesi sayesinde hafif ve sağlam olan A7S II’nin elde daha doğal durması için deklanşör düğmesi ve kavrama yüzeyi de yeniden tasarlandı.

Titreme anında kusursuz fotoğraflar Fotoğraf makinesi ile sinematograflar ve videografikerler için popüler olan S-Gamut/SLog2’yi destekliyor. 5 eksenli görüntü sabitleme sistemi ile titreme, devrilme gibi anlarda da kusursuz fotoğraflar çekilebilecek. Elektroni vizor ile tüm görüntüleme alanı üzerinde net görüntüler sağlayan fotoğraf makinesinin XGA OLED Tru-Finder vizörü de 0.78 x dünyanın en yüksek vizör büyütme oranı sağlarken daha kullanıcı dostu bir tasarım ve özelliklere de sahip. A7S II kullanıcıları sıkıştırılmamış RAW formatı tercihlerini sıkıştırılmış ya da sıkıştırılmamış fotoğraf çekimi olarak belirleyebilecekler. Böylelikle hafıza kartında yetersizlik anında alan oluşturmak bu şekilde sağlanabilecek. Ayrıca fotoğraf kullanıcıları artık fotoğraf makinesi çalışırken cihazı güç kaynağı üzerinden şarj edebilecek.

Sony, A7R II ve A7 II ile uyumlu yeni özel A7S II deri kılıfınıda piyasaya sürecek. Wi-Fi uyumlu A7S II’nin Android, iOS gibi marketlerden de temin edebilecekleri PlayMemories uygulaması ile eğlenceli yaratıcı yetenekler geliştirmeleri de mümkün olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.