Fujifilm X-Büs Türkiye Yollarında

Photoline - - Dijital Fokus -

Amatör fotoğrafçılığın gelişmesi için Türkiye’nin önde gelen gezi ve belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş ile Fujifilm Türkiye’nin deneyimli eğitim kadrosunu “X-Büs” ile Türkiye turuna çıktı. 29 Nisan’da İstanbul’dan yola çıkan . Fujifilm X-Büs, yaklaşık 7 bin km yol yaptıktan sonra 04 Haziran’da İstanbul’a geri dönecek. Yolculuk boyunca Türkiye’nin fotoğraf açısından önde gelen 22 farklı noktasında söyleşiler ve atölye çalışmaları düzenlenecek. Etkinliklerin büyük bir kısmı doğanın ortasında gerçekleşecek. Fotoğrafseverlerle buluşmalar, sıkıcı seminer salonlarında değil, bazen bir kanyonun ortasında, bazen de 750 metre yükseklikte bir kalenin içinde yapılacak.

Faruk Akbaş, 30 yılı aşkın tecrübesi ile katılımcılara Gezi ve Belgesel Fotoğrafçılığı’nda iyi fotoğrafın sırlarını örnek fotoğraflar üzerinden, her fotoğrafın hikayesine değinerek anlatacak. Akbaş ayrıca fotoğraf makinelerindeki yeni nesil teknolojilerin, fotoğrafçının yaratıcılığına sağladığı katkılara ve özgün bir tarz yaratmadaki rolüne de değinecek. Fotoğrafseverler, X-Büs ile buluşacakları noktalarda Fujifilm fotoğraf makinelerini ve objektiflerini de deneyebilecekler. Fujifilm X-Büs’ün kapıları tüm fotoğrafseverlere açık. Seminerlerde kontenjan limiti yok. Atölye çalışmalarında ise katılımcılarla bire bir ilgilenilebilmesi için kontenjan 30 kişi ile sınırlandırıldı. Atölye çalışmalarında tüm katılımcılara Fujifilm X serisi fotoğraf makinesi ve lens ücretsiz olarak sağlanacak.

Faruk Akbaş Kimdir:

Ülkemizin önemli gezi ve belgesel fotoğrafçılarından olan Faruk Akbaş, dünyanın pek çok ülkesinde 30 yıldır çekim yapıyor. Gezi ve fotoğraf yazarı da olan Akbaş, aynı zamanda farklı kıtalarda düzenlediği fotoğraf gezilerinin liderliğini yapıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.