Places & Traces ile Egzotik Bir Yolculuk

Photoline - - Sergi -

İlkem Özar’ın ilk kişisel sergisi “Places & Traces / Yerler ve İzleri”, 25 Mayıs günü Zorlu Center Zanzibar’da fotoğraf meraklılarıyla buluştu. Özar’ın birçoğu uluslararası yarışmalarda ödüle layık görülmüş fotoğraflarından oluşun sergi 14 Haziran’a kadar gezilebilecek.

Fotoğrafçı “Places & Traces / Yerler ve İzleri” sergisinde dünyanın farklı bölgelerinde çektiği fotoğraflarla ziyaretçileri egzotik bir gezintiye davet ediyor.

Fotoğraf sanatına merakı erken yaşlarda başlayan İlkem Özar, babasının görevinden dolayı farklı ülkelerde geçen çocukluğundan itibaren yeni kültürleri gözlemlemeyi hayatının doğal bir parçası olarak benimseyerek fotoğraf merakını beslemeye devam etmiş. Yaşadığı yerlerden, seyahatlerinden ve insanlardan ilham alarak 20 yıl önce fotoğraf çekmeye başlayan Özar, yoğun kurumsal iş hayatının yanısıra, hobi olarak başlayan fotoğraf tutkusundan asla vazgeçmemiş. Profesyonel fotoğrafçılığa geçiş sürecinde kendisini geliştirmek adına çeşitli atölye çalışmalarına katılan ve fotoğraf sanatçısı Niko Guido’dan eğitim alan İlkem Özar, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli yarışmalarda ödüller almış.

Sergi ile ilgili görüşlerini aldığımız Özar, “Fotoğrafın, gezdiğim mekânları ve oradaki ruhu yansıtmak için en anlamlı paylaşım yolu olduğunu düşünüyorum. Kişisel yolculuklarımın bir yansıması olan fotoğraflarımı sergiler aracılığıyla diğer fotoğraf tutkunlarıyla paylaşmak, yolculukların tadını bir kat daha artırıyor” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.