Dünyanın İlk Selfie Sergisi Açıldı

Photoline - - Dijital Fokus -

Londra’nın ünlü galerilerden Saatchi Galeri’de 31 Mart 2017’de Huawei işbirliği ile açılan “Selfie’den Kendini İfadeye” sergisi, eskilerden günümüze uzanan, selfie tarihini keşfeden, dünyanın ilk selfie sergisi oldu. 30 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek olan sergide, dünyada yarattığı çılgınlık nedeniyle alay konusu edilen selfie’nin yaratıcı potansiyeli gündeme getiriliyor.

Bunun yanı sıra sergide, Young British Photographers grubu bünyesinde yer alan 10 fotoğrafçının, Huawei’nin Leica ile birlikte ürettiği en yeni çift kameralı akıllı telefonları ile çekecekleri eserlere yer veriliyor.

‘’Selfie’den Kendini İfadeye’’ sergisinde içeriği kullanıcılar tarafından oluşturulan birçok fotoğraf sergileniyor. Ayrıca aralarında Kutluğ Ataman, Christopher Baker, Juno Calypso, Tracey Emin, Van Gogh, Mohau Modisakeng, Rembrandt, Cindy Sherman, Gavin Turk ve Velazque’ın da bulunduğu birçok farklı sanatçının önemli yapıtları vitrine çıkarken önde gelen birçok sanatçının da, dijital çağın ikonaları haline gelen selfie’leri sergide yerini aldı.

Huawei Tüketici İş Grubu CMO’su Glory Zhang, Saatchi işbirliği ile ilgili olarak; “Huawei’nin Saatchi Galeri ile olan ortaklığı, fotoğraf yoluyla gerçekleşen yaratıcılığa desteğinin bir göstergesidir. Akıllı telefon fotoğrafçılığında 10 yılı geriden bıraktıktan sonra bir dönüm noktasına geldik.

Selfie aracılığıyla ilgi alanlarımızı belgelemekten, kişisel özelliklerimizi yaratıcılığımız aracılığı ile yansıtmaya doğru bir dönüşüm halindeyiz. Akıllı telefonlar sanatsal dışavurumların bir aracı oldu.

Selfie kuşağı, kendini ifade etme kuşağına doğru evriliyor ve her birimiz iç dünyamızın yaratıcılığını, hepimizin ulaşabileceği tek sanatsal cihazla keşfediyor ve paylaşıyoruz: Bu, akıllı telefondur’’ dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.