Canon EOS M6

Photoline - - Dijital Fokus -

Canon EOS M ailesine eklediği yeni modeli EOS M6’yı geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkardı. Makine, 24,2 Megapiksel APS-C boyutlu sensör, Dual Pixel CMOS AF ve DIGIC 7 dahil en son fotoğraflama teknolojileri ile donatılmış. EOS M6, kompakt bir gövde içinde DSLR hızı sunma iddiası taşıyor.

Işıklandırma koşulları ne olursa olsun görüntülerin renk tonu ve detay bakımından zengin olmasını garantilemek için güçlendirilmiş işleme gücü sunan Canon’un DIGIC 7 işlemcisinden yararlanarak güneşli yaz günlerinde ve kışın puslu akşamlarında çekimler yapılabiliyor. 24,2 MP CMOS sensör ve Dual Pixel CMOS AF ile bir araya geldiğinde, her seferinde DSLR fotoğraf makinelerinden bekleyebileceğiniz bir kalite ve hız elde edebilirsiniz. Kontrol edemeyeceğiniz spontane anlarda, örneğin hareketli sokak performanslarında veya aksiyonu yoğun etkinliklerde EOS M6, 7 kare/sn.’de sürekli çekim yapabilir veya sabit AF ile bu hızı 9 kare/sn.’ye kadar çıkartabilirsiniz. Fotoğraf makinesi içinde beş eksenli video dengeleme kapasitesi sayesinde, hareket halinde çekseniz bile Full HD 60p videoları kusursuz netlikte kaydedilir, makinenin dengeleme kapasitesi EF-M 1545mm f/3.5-6.3 IS STM gibi bir Dinamik IS lensi kullanılarak daha da artırılabilir.

Canon’un klasik EOS tasarımına sahip olan EOS M6, çekimi yapılan kompozisyon ne olursa olsun sezgisel, büyük ve eğilebilir özellikteki LCD dokunmatik ekranı ve baş parmağınızla işlem yapabileceğiniz kadranı size fotoğraf makinesi üzerinde tam kontrol sunuyor.

EOS M6 modeliyle entegre Wi-Fi ve NFC bağlantısı sayesinde görüntüler hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılabiliyor. Bluetooth bağlantısı ile EOS M6 ve akıllı telefonun her zaman bağlı kalmasını sağlanabiliyor Böylece fotoğraf makinesinin çantadan çıkarmasına gerek kalmadan fotoğraflara bakılabiliyor. Ayrıca Bluetooth sayesinde uzaktan çekim de yapılabiliyor.

Uzaktan kumanda ile grup özçekimleri veya sessiz ve dikkatli olmanız gereken vahşi yaşam ortamlarında rahatça çekim yapılabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.