Nesli Tehlike Altında Olan Hayvanların Yakın Çekim Fotoğrafları

Sony RX10 III’ün sessiz deklanşör ve süper telefoto zoom özellikleri, Avrupa’nın dört bir yanından vahşi yaşam fotoğrafçılarının nesli tehlike altında olan hayvanların olağanüstü görüntülerini çekmesine imkân verdi.

Photoline - - Sergi Sony Rx10 Iii’ün Sessiz Deklanşör Ve Süper T -

Bu bahar, 2014 ve 2016 Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı finalisti Sam Hobson, ödüllü Finlandiyalı vahşi yaşam fotoğrafçısı Lassi Rautiainen, İspanyol doğa fotoğrafçısı Javier Alonso Huerta, İsviçreli vahşi yaşam fotoğrafçısı Markus P. Stähli ve doğa fotoğrafçısı Gustav Kiburg’un aralarında buluduğu Avrupa’nın dört bir yanından vahşi yaşam fotoğrafçıları, Sony RX10 III’ün ok başarılı odak aralığı sayesinde, nesli en çok tehlike altında olan hayvanların nefes kesen fotoğraflarını doğal ortamlarında yakaladı. Fotoğraf sanatçısı Sam Hobson, Avrupa’da nüfusu 2.260’a kadar indiği düşünülen ve nadiren görülen bir tür olan Kutup Porsuğu’nun fotoğraflarını çekti. Her ne kadar, IUCN Kırmızı Listesi’nde ‘Asgari Endişe Duyulan’ kategorisinde değerlendirilse de, bu türün Avrupa’daki nüfusunda son on yılda ciddi bir düşüşte olduğu görüldü.

Sony Europe Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Başkanı Yann Salmon Legagneur konuyla ilgili şunları söyledi: “Avrupa’nın hemen yanı başında bulunabilen bu harika nadir hayvanların fotoğraflarından oluşan koleksiyonu izleyicilere sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sony RX10 III, uzatılmış 600mm süper telefoto zoom lensi ve sessiz deklanşör özelliği ile fotoğraf çekimi sırasında bu olağanüstü hayvanların rahatsız edilmemesini sağlıyor.”

Sony’nin vahşi yaşamın korunmasını destekleme konusundaki taahhüdü kapsamında hazırlanan “Nadir” fotoğraf koleksiyonu, yeryüzünde en seyrek görülen memeli ve kuşlardan bazılarının görüntülerini içinde bulunduruyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.