Suya Dayanıklı Fotoğraf Makineleri

Açık hava maceralarını sevenler için su geçirmeyen, darbelere dayanıklı fotoğraf makinelerini biraraya getirdik.

Photoline - - Içindekiler -

Açık hava maceralarını sevenler için su geçirmeyen, darbelere dayanıklı fotoğraf makinelerini biraraya getirdik.

Sonbahar gezi ve doğa fotoğrafçıları için mükemmel fırsatlar sunar. Dökülen yapraklar, ince ince yağmur, şekilden şekile giren bulutlar fotoğrafçılar için mükemmel dekorlar oluşturur. Fakat bu mevsimde doğada fotoğraf çekmenin de bazı zorlukları vardır. Mesela yağmurda, çamurda kendini, fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını korumak ayrı bir maharet ister. Suya dayanıklı fotoğraf makineleri, doğada, yağmurda, çamurda, suda fotoğraf çekme ihtiyacında olanlar için tasarlanmış cihazlardır. Bu kameralar birçok su bazlı aktivitenin, soğuk ortamların ve üzerlerine damlayan su damlalarının üstesinden gelebilir. Ayrıca bu kameraların diğer kompakt fotoğraf makineleri gibi kullanımları son derece kolaydır. İşte sizler için piyasada satışta olan en popüler suya dayanıklı fotoğraf makinelerini biraraya getirdik.

Nikon COOLPIX W100

Kompakt ve Internet’e bağlanan Nikon COOLPIX W100, su altında 10m’ye kadar ve 2m kadar yükseklikten düşmelere dayanıklı. Su geçirmez fotoğraf makinesinin 13,2MP CMOS görüntü sensörü 30 fps’de 1080p video çekebiliyor. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı ve 2.7 inçlik bir ekran, kameranın dikkat çekici özellikleri arasında.

Fujifilm FinePix XP120

Fujifilm FinePix XP120, bir akıllı telefona veya tablete kolay içerik aktarımı için Wi-Fi bağlantısı ve 1080p video çekebilen 16.4MP optik olarak dengelenmiş bir görüntü sensörü sağlıyor. 20m derinliğe, donma seviyesindeki sıcaklıklara ve kazara düşmelere karşı dayanıklıdır. Bu su geçirmez kameranın ekranı 3 inçlik bir LCD.

Olympus Stylus TOUGH TG-4

Olympus Stylus TOUGH TG-4, su geçirmez (15m’ye kadar), donmaya, darbeye, toza ve sıkıştırılmaya dayanıklıdır. 16MP ,3 inç sensörü, 25-100 milimetre zoom lensi ile RAW formatında 16MP fotoğraflar ve 1080p video çekebiliyor. Çok yakın çekim için mikroskop modu, Wi-Fi, GPS ve dahili bir e-Compass fotoğraf makinesinin temel özelliklerinin bir parçasıdır.

Panasonic Lumix DMC-TS30

Panasonic’in Lumix DMC-TS30’u sağlam, cepte taşınabilir ve uygun fiyatlıdır. Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip bir 16MP 1/2.3 inç CCD sensörüne, dahili belleğe (SD kartı unuttuğunuz durumlar için) ve 25-100 milimetre zoom aralığına sahiptir. Kompakt ünite suda 8m derinliğe kadar suya dayanıklıdır, buna rağmen fotoğraf çeker.

Leica X-U (Typ 113)

Leica X-U (Typ 113), piyasadaki en iyi su geçirmez fotoğraf makinesidir. Büyük bir APS-C sensörü ve parlak f / 1.7 objektifi ile olağanüstü kalitede görüntü yakalayabilir. Leica X-U’nun (Typ 113) sağlam gövdesi, 15m’ye kadar su derinliğinin yanı sıra, 1,5m’den düşmeye dayanıklıdır. Para önemli değilse, alınabilecek bir makinedir.

Olympus Stylus Tough TG-870 Waterproof Camera

Olympus Stylus Tough TG-870, model numarasının da belirttiği gibi, TG-860’ın güncellenmiş bir versiyonudur. Öncülünün en üst düzey özelliklerini koruyor ve geliştirilmiş bir ekran ve GPS çipi eklenmiş durumda. Bu, nihayet elde olan kolay bir satın alma işlemidir!

Nikon 1 AW1

Nikon 1 AW1, bu grupta değiştirilebilir lensler içeren tek fotoğraf makinesidir. Hibrit otomatik odaklama, hızlı bir işlem motoru ve 60fps’de 1080p video çekme özelliği bulunan geniş bir 1 inç 14,2MP sensöre sahiptir. Su geçirmez fotoğraf makinesinin diğer önemli özellikleri arasında 3 inçlik bir LCD ekran, görüntü etiketleme için GPS bağlantısı ve seri fotoğraf çekimi yer alıyor. Nikon 1 AW1, suyun altında 15 metreye kadar batabilir ve 2 metreden düşmeye ve donma sıcaklıklarına dayanıklıdır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.