Tekirdağ’ı pembeye boyadı

.endiVi de kanVer tedaYiVi Jören Göknur 'amat meme kanVerine dikkat çekmek için tm caddeyi Sembe balon Ye döYi]lerle VVledi

Sabah - - GÜNÜN İÇINDEN -

Tekirdağ Süleymanpaşa’da yaşayan ve meme kanseri tedavisi gören Göknur Damat, gece geç saatlerinde meme kanserine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla caddeyi pembe balonlar ve yazılarla süsledi.

Sabah uyanan Tekirdağlılar caddeyi renkli bir şekilde görünce, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Caddeden geçen vatandaşlar meme kanseriyle ilgili yazıları tek tek okuyarak bilgilendi. Caddenin en başına “Meme Kanseri Farkındalık Sokağı” pankartı açan Göknur, sokağın isminin değiştirilmesi talebinde bulunmuş oldu. Kendisinin de kanser hastası olduğunu söyleyen Göknur Damat, bütün kadınlara seslenerek, “Bu sokakta bir esnafım ve kanser savaşçısıyım. Bu sokağı pembeye boyadık diyebilirim. Gece saat 5’e kadar bu işle 3-4 arkadaşla beraber yaptık kendi bütçemizle bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. 1-31 Ekim meme kanseri farkındalık ayı, ama kimse farkında değil. Sadece bizim en önemli istediğimiz, farkındalığınız olsun. Ben kendi çapımda bir şeyler yapmak istedin. Sesimi duyurmak istedim ki zaten Cumhurbaşkanına kadar sesimi duyurmuştum, zamanında ilaçları temin etmiştik. Ama bir yere kadar şu an benim de ilacım yok, ilaç istiyorum. İlaç olmayınca kanserle dans edemiyoruz. Lütfen farkındalık yaratalım hastaglarla sosyal medyada paylaştığınız için çok teşekkür ederim ve hâlâ devam ediyor” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.