73 gözaltı 52 tutuklama

Çürüttü

Sabah - - ORTA SAYFA -

ByLock’çu 17 şüpheli gözaltına alındı. Aralarında bir öğretmen, bir tıp fakültesi öğrenci, örgüt kurumlarında görevliler ve özel sektör çalışanlarının da bulunduğu 11 şüpheli gözaltına alındı. Aralarında emekli ve muvazzaf askerler ile doktorların da bulunduğu 10 şüpheli gözaltına alındı. Nevşehir’in Ürgüp ilçe sorumlusu saklandığı evin çatısında sahte kimlikle yakalandı. mültecilerin arasına karışarak Yunanistan’a kaçma çalışırken yakalanan FETÖ’nün Aydın imamı Abdulbekir Kalkan tutuklandı.

Antalya: 3 ayrı operasyonda gözaltına alınan 2’si ByLock kullanıcısı hemşire, 24 şüpheli tutuklandı.

Amasya: FETÖ’cü 12 muvazzaf astsubay tutuklandı. Kocaeli: 10 rütbeli asker tutuklandı. Giresun: ByLock kullandıkları belirlenen 4 şüpheli tutuklandı.

Çankırı: Bir örgüt ablası tutuklandı. FETÖ soruşturmasında 3 yıl önce tutuklanan eski emniyet amiri Gafur Ataç ile 3 polise, İstanbul Adalet Sarayı’nın nezarethanesinde gözaltında tutuldukları sırada görevli polisleri intikamla tehdit ettikleri iddiasıyla 9’ar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şikâyetçi nezarethane polisi, “Bizi 365 gün sonra siz buraya gireceksiniz” diye tehdit ettiler. Biri müdürümüzün parmağını büktü” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.