TÜRSAB’a iki dönem kuralı getirecek

Sabah - - EKONOMI-FINANS - %HWO ALAKENT

TÜRSAB seçimine sayılı günler kala başkan adayları arasında yarış kızışıyor. Firuz Bağlıkaya, 20 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Başaran Ulusoy’a karşı “Bize Değişim Gerek” sloganıyla seçim kampanyasını yürütüyor. Bağlıkaya diğer aday Hasan Erdem ile de seçimde birlikte hareket etme kararı aldı.

Turizm sektörünün zor günlerden geçtiğini ve TÜRSAB’ın bu süreçte sektör adına hiçbir çalışma yürütmediğini iddia eden Bağlıkaya, “Üyelerimizde değişim için büyük bir istek var. Sıkıntılarımıza çare olmayan bu yönetimden herkes sıkıldı. Üyelerimiz, sektörümüzde hiçbir sorun yokmuş gibi sorumsuzca davranan ve hükümetimize sorunlarımızı anlatmaktan korkan bir yönetimi artık istemiyor” dedi.

Genç ve dinamik bir TÜRSAB için gençlerin önünü açmanın gerektiğini belirten Bağlıkaya, başkanlığı kazanmaları halinde iki dönem kuralını getireceklerini açıkladı.

*ÜNDE ACENTE AdILIYOR

Sektörde sürekli yeni acentelerin açıldığını ancak pastanın aynı kaldığını belirten Bağlıkaya, “Günde ortalama iki seyahat acentesi kuruluyor. Geçen seçimden bugüne bin 200 yeni acente kurulmuş. Mesleğimiz çok zor günler geçiriyor. Pasta büyümüyor, rekabet dengeleri bozuluyor. TÜRSAB’ın görevi, üyelerinin hak ve menfaatini korumak ve onların iş hacmini genişletmek iken her geçen gün yeni rakip çıkarıyor. TÜRSAB belge pazarlayan bir kuruluş haline geldi” diye konuştu.

Acenta açılmasını teşvik eden ve kolaylaştıran bir anlayışı kabul etmediklerini belirten Bağlıkaya, “İsteyen taksi plakası alabiliyor mu? Ya da şans oyunları bayisi açabiliyor mu? Biz gerekli yasal düzenlemeleri yaparak, mesleğe girişte bir takım bariyerler koyacağız. Yeni acente açacaklarda bir takım nitelikler arayacağız” ifadelerini kullandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.