%ir ¶$ylaQ EeEek· vakası daha

Sabah - - Günün İçinden - MurAt SAVAŞ / SABAH

EDİRNE’DE yasa dışı yollardan Yunanistan’a geçmek isteyen mültecilerin umut yolculuğu trajediyle sonuçlandı. Kaçakları taşıyan lastik bot Meriç Nehri’nde alabora oldu. 2 çocuk ile bir kadının cesetleri bulundu.

Çocukların kıyıya vuran cesetleri 2015’te Bodrum’da ailesiyle çıktığı umuda yolculukta yaşamını yitiren 2 yaşındaki Aylan bebeği hatırlattı.

Olay dün saat 05.00 sıralarında meydana geldi. Sınırda nöbet tutan askerler yardım çığlıkları üzerine AFAD ekiplerini çağırdı. Görgü tanıklarının nehirdeki botta 10 kişilik bir grubun olduğunu söylemesinin ardından, ekipler, arama çalışması başlattı. Kaçaklara ait patlamış bir lastik bot bulan ekipler, akıntının fazla olduğu nehirde, 12 kilometrelik bir alanda çalışmalarını sürdürdü. Ekipler Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü yakınlarında bir çocuğun cesedine ulaştı. Bir süre sonra aynı bölgenin yakınında 3 yaşlarında bir çocuk cesedi ve bir kadın cesedi daha bulundu.

Kadının üzerinden Ayşe Abdürrezzak’a (36) ait, çantasından da çocuklarına ait olduğu düşünülen Abdülkadir Enes Abdürrezzak ve Halil Münir Abdürrezzak adına kimlikler ile çocuk bezi ve çocuk giysileri çıktı.

Edirne’den Yunanistan’a geçmek isteyen kaçakların botu Meriç Nehri’nde alabora oldu. 3 ve 10 yaşındaki 2 çocuk ile bir kadının cesedi bulundu. 10 mülteci ise kayıp

3 GÖZALTI

Bu arada, olayla ilgili Pakistan uyruklu 3 şüpheli, insan kaçakçılığı iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Öte yandan, ara verilen arama çalışmalarının bugün de devam edeceği belirtildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.