Obüsler ve jetler vuruyor

Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 439’a çıktı. Terör hedefleri, çok namlulu roketatar, Fırtına obüsleri ve tankların yanı sıra uçaklarla da vuruldu

Sabah - - Orta Sayfa - SABAH

Uğur YILDIRIM /

ZEYTİN Dalı Harekâtı’nın 25’inci gününde 3 koldan ilerleyişine devam eden TSK ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları son olarak Afrin’in kuzeyinde bulunan Ömer Simo köyünü, terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi.

■ TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekâtın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 34’ü köy, 3’ü köy altı yerleşim ve 14’ü stratejik dağ veya tepe olmak üzere 52 noktayı örgütten kurtardı.

DÜN 70 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

■ TSK, Afrin’de devam eden operasyon kapsamında dün düzenlenen kara ve hava operasyonları sonucunda 70 örgüt üyesinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, harekâtın başından bu yana etkisiz hale getirilen örgüt üyelerinin sayısının bin 439 olduğu da belirtildi.

■ Öte yandan sınır birliklerinde konuşlu bulunan ÇNRA’larla PYD/ PKK ve DEAŞ terör örgütüne ait sığınak, barınak ve mevzilerden oluşan hedefleri ateş altına alındı. Terör örgütüne ait hedefler, Kilis’ten çok namlulu roketatar, Fırtına obüsleri ve tanklarla vuruldu. Kent merkezinden de görülebilen atışların ardından terör hedeflerinin tam isabetle vurulduğu belirtildi.

■ Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın, Hatay’da Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin yaptığı inceleme ve denetleme görüntüleri paylaşıldı. Genelkurmay Başkanlığı tarafından

YouTube üzerinden paylaşılan görüntülerde, pilotlara seslenen Orgeneral Akar, “En son teröristi etkisiz hale getirip daha huzurlu, güvenli bir ortamda layık olduğumuz yaşam şekline kavuşacağız. Bunda rolünüz, emeğiniz büyük. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla görevlerinizi yapmanızı bekliyoruz” mesajını veriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.