Turkcell ve Samsung’dan dev işbirliği

Sabah - - Ekonomi - Finans -

TURKCELL ile Güney Koreli Samsung, geleceği inşa etmek için önemli bir işbirliğine imza atıyor. 5G teknolojilerinin hayata geçirilmesine yönelik iyi niyet mektubu imzalayan iki şirket, Türkiye’nin bu alanda söz sahibi olması için ortak çalışmalar yürütecek. Şirketler ayrıca, nesnelerin interneti ve akıllı cihaz uygulamalarında yeni çözümler için işbirliği yapacak.

HEDEF AKILLI CİHAZLAR

Samsung ve Turkcell, 2018’de Türkiye’de 5G şebeke teknolojilerini değerlendirmek ve test etmek için işbirliği yapacak. Şirketler, işbirliğinin bir parçası olarak farklı kullanım alanlarını araştıracak. Bu ortaklık nihai olarak 5G teknolojilerinin ticarileştirilmesini hızlandırmaya ve Türkiye’nin dijital dönüşümünü desteklemeye yardımcı olacak. Bu işbirliği çerçevesinde ev güvenliği, enerji tüketiminin izlenmesi ve denetimi, nesnelerin izlenmesi ve diğer kullanıcı otomasyon çözümleri dahil olmak üzere akıllı cihaz uygulamalarına odaklanarak nesnelerin internetinin sunduğu yeni imkânlarından yararlanılacak. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, şirketin Türkiye’nin kendi teknolojisini geliştiren ve üreten bir ülkeye dönüşmesine yardım etme hedef ve kararlılığına ilişkin olarak, “Bu amaçla uzun vadeli işbirlikleri yapıyoruz. Yerel olarak geliştirilen 5G hizmetinin erkenden hayata geçmesinin ülkemizin sadece teknolojide değil, ekonomide de yeni bir sıçrayış yapabilmesine yönelik önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz” dedi.

İyi niyet mektubu Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ile Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim tarafından Güney Kore’de imzalandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.