CHP’LI BELEDIYE BAşKANı FETÖ IMAMıNA çALışMış

FETÖ belediye imamı olan danışmanı Erkan Karaarslan’ın şirketine karşılıksız ödeme yapan CHP’li Aydın belediyesi, Karaarslan’ın yeğenini de “Mali Danışman” yapmış

Sabah - - Orta Sayia -

Terör Örgütü’nün Belediyeler İmamı olan danışmanı Erkan Karaarslan’ın danışmanlık şirketi Muhkem Danışmanlık’a hiçbir iş yapmadığı halde

163 bin lira artı KDV ödeme yaptığı ortaya çıkan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun FETÖ ile yeni bir bağlantısı daha ortaya çıktı.

Aydın Cumhuriyet Savcısı Murat Oran tarafından hazırlanan iddianamede, Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nce ‘Mali Danışmanlık’ işinin Glokal Danışmanlık isimli bir firmaya verildiği, bu firmanın sahibinin ise Osman Çolak olduğu belirtildi. Osman Çolak’ın ise FETÖ Belediyeler İmamı olan Erkan Karaarslan’ın teyzesinin oğlu olduğu kaydedidi.

İddianamede, Çolak’ın asıl mesleğinin ise mobilya dekorasyon öğretmenliği olduğu belirtildi. İddianamede, söz konusu firmanın 2015 yılında kurulduğu, kurulduktan bir ay sonra hiçbir iş tecrübesi olmadığı halde Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin mali danışmanlık işini aldığı belirtildi.

“YÜZDE 60’INI VERDİM”

Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Osman Çolak, önemli itiraflarda bulundu. Çolak, sözleşme bedelinin yüzde 60’ını Erkan Karaarslan’a verdiğini ileri sürdü. İddianamede, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce alınan danışmanlık ihalelerinde, yaklaşık maliyet teklifleri alınan ve ihaleye davet edilen firmaların hepsinin Erkan Karaarslan ile irtibatlı olduğu, bu firmaların ya doğrudan kendisine ait olduğu ya da çalışanı veya akrabaları üzerine kurulduğunun tespit edildiği belirtildi.

TAHLİYEDEN SONRA FİRAR ETTİ

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından geçtiğimiz günlerde CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında bir dava daha açılmış, iddianamede FETÖ firarisi Erkan Karaarslan’ın yanı sıra 16 şüpheli yer almıştı. İddianamede, Erkan Karaarslan’ın 32 ihalede yolsuzluk yaptığı kaydedilmişti.

Erkan Karaarslan, FETÖ/PDY’ye finans sağlama ve terör örgütüne üye olmaktan 14 ay tutuklu kaldı, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi 29 Eylül 2017’de adli kontrol ve yurtdışına çıkış yasağı konularak Karaarslan’ı şartlı tahliye etti. Erkan Karaarslan’ın tahliye kararına Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Ardından Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 Ekim 2017’de Erkan Karaarslan hakkında, 5271 sayılı CMK’nın, 94. maddesi gereğince yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Ancak o tarihten bu yana Erkan Karaaslan’a ulaşılamıyor.

RzHOiVWiKEaraW#VaEaKFRPWr ÖZEL İSTİHBARAT Özlem Çerçioğlu Erkan Karaarslan

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.