‘Bu adamı İSTEMİYORUZ demiştik...’

Eşini öldürüp intihar etti JET İHRAÇ KAPIDA Bebeğinin yanında öldürdüler

Sabah - - Gundem -

Yalçın Taştan

ezanla ilgili sözleri nedeniyle ihraç talebiyle disipline sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’a memleketinden de tepki geldi. Disiplin kuruluna sevk edilmesinden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘Tarih seni yargılayacak’ , ‘Aşağılık bir işe imza attınız’ , ‘Ne yapıyorsan yap istifa etmiyorum’, ‘Sıkıyorsa at beni, rezil ol, kepaze ol’ sözleri nedeniyle memleketi Ardahan’dan büyük tepki aldı. Yılmaz’ın parti terbiyesi, kültürü almadığını belirten CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan SABAH’a konuştu.

Yılmaz’a başından beri karşı olduklarını belirten Taştan şunları anlattı:

Öztürk Yılmaz seçim sürecinde de bizi zor durumlarda bıraktı. Adaylık sürecinde genel merkeze ‘Bu adamı istemiyoruz’ diye dosya verdik. Halkla iletişimi sıfır.

Milletvekilimiz Öztürk Yılmaz’ın

nnSiverek ilçesinde eşini av tüfeğiyle öldüren koca intihar etti.

Bağlar Mahallesi’nde yaşayan ve psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Ahmet Kılavur, eşi Cemile Kılavur (54) ile tartıştı. Bir süre sonra kavgaya dönüşen olayda, evdeki av tüfeğiyle eşine ateş eden Ahmet Kılavur, ardından aynı silahla kendisini vurdu. Silah seslerini duyan komşularının haber vermesi üzerine, olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi geldi. Yapılan incelemede, Ahmet Kılavur’un olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Ağır yaralanan Cemile Kılavur da kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. önceki gün yaptığı ‘İstifa etmiyorum. Sıkıyorsa sen at beni buradan’ şeklindeki açıklaması partimize zarar vermiştir. Bu şekilde genel başkan ve partililere ağır suçlamalar yöneltmesi Ardahan adına, kendi adına da ve bizim adımıza da tasvip edilecek bir olay değildir.

Ezanın Türkçe okutulması çok tartışıldı. 1950 yılında karara bağlandı. O zamanki parlamentonun büyük çoğunluğu ve bütün partilerin katılımı ile karara bağlanmıştır.

Sokaklarda, kahvelerde, köylerde ezanla ilgili sözleri konuşuluyor. Partiye bu yüzden tepki var.

nnSarayköy ilçesinde 3 çocuk annesi kadın, evinde tüfekle vurulmuş halde ölü bulundu. Çalıştığı iş yerinden dün öğle saatlerinde Tepeköy Mahallesi’ndeki evine dönen Osman G. (18), annesi Rahime G.’nin

(35) kanlar içinde mutfakta yattığını görünce durumu babasına ve jandarmaya bildirdi. Eve gelen sağlık ekipleri, kadının başından tüfekle vurularak hayatını kaybettiğini belirledi. Yılmaz’ın disipline verilme sinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçda roğlu’na ağır suçlamalar yöneltmesi grup disiplin kurulu dosyasına eklendi. Kulislere göre Yılmaz hak kında üyelikten çıkarma cezası yani ihraç kararı verilecek.

Evrin GÜVENDİK/ANKARA Hayatını kaybeden kadının eşi Musa G. (40), oğlu Osman G. ile kardeşi Mehmet G., jandarmaya ifade verdi. Osman G.’nin, ifadesinde 3 kişinin evlerinden hızla kaçtığını gördüğünü, 2 yaşındaki kardeşini annesinin yanında bulduğunu söylediği öğrenildi. Eşi ölen Musa G.’nin de pamuk tarlasından dönerken evin yakınındaki bahçeden üç kişinin hızla uzaklaştığını gördüğünü anlattığı belirtildi.

Erhan Ö=TÜRK

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.