Adaleti çiğneyemezsiniz

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e “Sayın Bakan, ortada bir dolu adaletsizliğiniz var, daha fazla hukuku bu denli ayaklar altına alamazsınız” diye seslendi.

Yeni Asya - - Baş Sayfa -

Yilmaz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Ortada bir dolu adaletsizliğiniz var. En son Enis Berberoğlu’nun hakkında verilmiş bir bozulma kararı var. Bu bozma kararı, bu gerekçeler orta yerde iken ya bu tahliye kararını vereceksiniz ya da o adliye binalarını yıkacaksınız, bu bakanlığı kaldıracaksınız” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Adalet Bakanı Gül’e “OHAL koşullarında ülkeyi yönetmek için sivil darbe yapmakta fırsatçısınız. Sayın Bakan, ortada bir dolu adaletsizliğiniz var” diyerek seslendi. Yılmaz, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e “Sadece ‘işimi istiyorum’ diyen iki eğitim emekçisinden daha davaları açılmadan iki terörist yaratan, haklarından verilmiş bir karar olmaksızın insanlık dışı uygulamalarla cezalandıran sizsiniz” sözleriyle seslenen Yılmaz, şunları söyledi: “Artık herkes biliyor ki sadece alın terine değil, demokrasiye de karşısınız. OHAL koşullarında ülkeyi yönetmek için sivil darbe yapmakta fırsatçısınız. Kamu çalışanına maaş artışında yüzde 4’çü, vatandaştan vergi toplarken tam 10 katçısınız. Biz de sizin emek karşıtı neoliberal politikalarınızdan beslenen bu tasarınıza karşıyız. Sayın Bakan, ortada bir dolu adaletsizliğiniz var. En son Enis Berberoğlu’nun hakkında verilmiş bir bozulma kararı var. Bu bozma kararı orta yerde dururken, bu gerekçeler orta yerde iken ya bu tahliye kararını vereceksiniz ya da o adliye binalarını yıkacaksınız, bu bakanlığı kaldıracaksınız. Varlığınıza bir anlam katacaksınız çünkü daha fazla hukuku bu denli ayaklar altına alamazsınız diyorum.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.