medrese-i Seyyare yollarda

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA - SERTAÇ LÜSER

'evinizde,vatanınızda huzur istiyorsanız Risale-i Nur okuyun ve okutun' parolasından hareketle kolları sıvayan Mersinli Basri Özdemir'in Medrese-i Seyyare projesi artık yollarda.

‘Evinizde, vatanınızda Huzur istiyorsanız risale-i nur okuyun ve okutunuz’ sloganından HAREKETLE Kolları sıvayan Basri Özdemir’in medrese-i seyyare projesi artık yollarda. gezici Kütüphane, satış ofisi ve okuma noktası görevi gören Bu araç vatandaşların ilgi odağı oldu.

Mersin’de Risale-i Nur’a hizmet konusunda çok güzel bir proje gerçekleştirildi. Ramazan ayının ilk gününe yetişen bu projeyi, sahibi Basri Özdemir anlattı. İbrahim Özdabak’ın 19.02.2018 tarihli ‘Hızır acil’ karikatürünün hayata geçtiğini anlatan Özdemir şu açıklamalarda bulundu: “Cemaatimizdeki hareketin ve gayretin devamlı olmasını hayal ettim. ‘Ne yapabiliriz’ diye düşünürken 70’li yıllarda kendi şirketimizin box kasalı bir kamyonu aklıma geldi. Kamyonun arkasında ‘Evinizde, vatanınızda huzur istiyorsanız Risale-i Nur okuyun ve okutunuz’ yazısı vardı. Bu yazıdan dolayı Mahkemede Ağır cezada yargılanmıştık. Takipsizlik kararı verilmişti. Bende buradan hareketle bir motor karavan almayı içini ve dışını Risale-i Nur’u andıracak kaplamalarla giydirmeyi, hem Yeni Asya neşriyatımıza hem Risale-i Nurlar’ın reklâmını ve satışını yapmaya karar verdim. Hem merkeze, hem Mersin büromuza katkıda bulunmayı özellikle de gezici olduğundan her gence, her aileye ulaşmayı hedeledim. Anadolu’da her il ve ilçemizde bir mobil büro ve gezici kütüphane ve Medrese-i Seyyare açılmasını hedef ittihaz ederek bu projemizi hayata geçirmek için faaliyete başladık.” Mersin

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.