Yarım adamdan ne istediniz?

şehit Fadi ebu salah’ın eşi konuştu: "Sanki biliyordu... Bana çocuklarımıza sahip çıkma nasihatinde bulundu ve çıktı. omuzlar üstünde geri döndü."

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

israil askerlerinin şehit ettiği 62 Filistinliden biri de tekerlekli sandalye mahkûmu 30 yaşındaki Fadi Ebu Salah oldu. Fadi Salah’ın acılı eşi Amine Ebu Salah, “Fadi işgal gücüne herhangi bir tehdit oluşturmuyordu. Yarım bir vücut gibiydi. Neden öldürdüler onu, neden çocuklarını ondan mahrum bıraktılar?” diye sordu.

İsraİl askerlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında Filistinliler tarafından düzenlenen barışçıl gösterilere yönelik katliâm girişiminden genç, yaşlı, kadın, çocuk hatta engelliler bile kurtulamadı. Gazze sınırında 14 Mayıs’ta Abd’nin Kudüs’te büyükelçilik açmasını protesto etmek ve vatanlarının elinden alınışını ifade eden Nekbe’yi (Büyük Felâket) anmak için düzenlenen gösterilerde İsrail askerlerinin şehit ettiği 62 Filistinliden biri de tekerlekli sandalye mahkûmu 30 yaşındaki Fadi Ebu Salah oldu. Ebu Salah’ın eşi 30 yaşındaki Amine Ebu Salah, haberi aldığında şoka uğradığını, eşinin başına gelenlere ilk anda inanamadığını söyledi. Amine Ebu Salah, “Fadi işgal gücüne herhangi bir tehdit oluşturmuyordu. Yarım bir vücut gibiydi. Neden öldürdüler onu, neden çocuklarını ondan mahrum bıraktılar?” dedi. Amine, “İşgal gücü onun iki bacağını yok etmekle yetinemedi mi? Bu vahşiler nasıl bir merhamet ve vicdana sahipler.” diyerek sözlerini tamamladı.

Fotoğraf:mustafa Hassona - aa

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.