nerede Kalmıştık?

İYİ Partİ’nİn 2. Olağanüstü Kurultayı ankara’da yapıldı. Genel Başkan Meral akşener, Konuşmasını yaparken “Gel dedİnİz Geldİm. nerede Kalmıştık?” dedİ ve Bu sözü salon Tarafından Büyük alkış aldı.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

2. Olağanüstü Kurultayında konuşan Genel Başkan Meral Akşener: “Nerede kalmıştık?”

iyi Parti’nin 2. Olağanüstü Kurultayı bugün Ankara’da yapılıyor. Genel Başkan Meral Akşener, güven tazelemesinin beklendiği kurultayda konuştu ve adaylığını açıkladı. Akşener, konuşmasını yaparken “Gel dediniz geldim. Nerede kalmıştık?” dedi ve bu sözü salon tarafından büyük alkış aldı. Akşener, seçimlerden sonra görevini bıraktığı dönemi hatırlatırken “İYİ Parti camiası kararımdan sonra ortaya bir irade koydu ve ısrarcı oldu. Veda niyetine ‘Ben sizi çok sevdim be’ demiştim. Bu sözümü alıp elimi ayağımı bağlayan bir hamleye çevirdiniz, ‘Biz de seni çok sevdik be’ dediniz” diye konuştu. Kurultayda konuşan Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; “Türkiye’de siyasî partiler enlasyonu varken tartışılması gereken yeni bir parti değil. Türkiye’nin yeni bir siyasî partiye değil, iyi bir partiye ihtiyacı vardı. Çok şükür ki onu biz kurduk. İYİ Parti, adalete, eşitliğe, huzura taraf olarak kuruldu.

Tek Adam modelİnİ partİmİzde uygulamıyoruz

Ülke yönetiminde karşı çıktığımız tek adam modelini partimizde uygulamıyoruz. Eşitlik ilkesi, dil, din, etnik kimlik, cinsiyet açılarından güvence altına alınmalıdır. Kişi özgürlükleri güvence altına alınmalı, temel hakların dokunulmazlığı korunmalıdır. Haklara yönelik sınırlamaların da, mutlaka bir sınırı olduğu, açık biçimde tanımlanmalıdır. Seçme ve seçilme hakları önündeki anti-demokratik engeller kaldırılmalı, Yürütmenin güç ve sınırı, modern çağın gereği olan, kuvvetler ayrılığı korunarak belirlenmelidir. İnanç ve inancı ifade etme özgürlükleri, en kapsamlı ve özgürlükçü biçimde sağlanmalıdır.

Adİl Yargı hakkı en HAYATÎ konu

Adil yargı hakkı, hiç kuşkusuz Türkiye’nin en hayatî sorunlarından biridir. Sadece yargı aşaması değil, öncesi, sonrası da, tarafı olduğumuz uluslar arası sözleşmeler ve insan hakları hukuku göz önüne alınarak düzenlenmelidir. Bireylerin adil yargılanma hakkı, yargılayacak olan makamın tarafsızlık ve bağımsızlığından ayrı düşünülemez. Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim Sayın Erdoğan: Adaletsizsin, basiretsizsin, kifayetsizsin… Hem aldanıyorsun, hem aldatıyorsun, kullanışlı müttefikinle ülkeyi içine sürüklediğin hale bir bak.

“erdoğan’ın Türkİye’ye MALİYETİ her geçen gün Artıyor”

Ülkemizi zor günler bekliyor. Sayın Erdoğan’ın Türkiye’ye maliyeti her geçen gün daha da artıyor. Az önce ifade ettiğim gibi ekonomide, dış politikada, yargıda, eğitimde hızla dibe vuruyoruz. Ekonomiyi soktukları darboğazdan kurtarmak için, büyük bedeller ödeyebiliriz. Dış politikada, sürekli millî menfaatlerimize aykırı kararlar alınıyor. Bunları telafi etmek için, yarın çok daha büyük tavizler vermek zorunda kalabiliriz. İYİ Parti olarak, bütün bu konuların takipçisi olacağız. Milletin hakkını, hukukunu var gücümüzle koruyacağız. ankara - aa, dha

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.