FOOTBALL RESULTS/FIXTURES
RESULTS JD CYMRU NORTH
Chirk AAA 1 -1 Guilsfield Holyhead Hotspur 1-1 Conwy Borough
Llandudno 3-0 Holywell Town Mold Alexandra 4-0 Llanidloes T Porthmadog 0-1 Gresford Athletic Prestatyn Town 1-2 Buckley Town Ruthin Town 1-2 Cefn Druids
NATHANIEL MG CUP NORTH R2
Chirk AAA 1-6 Bala Town Gresford Athletic 2-1 Airbus UK Broughton
Aberystwyth Town 2-1 Llanidloes T Caersws 1-6 Holywell Town Connahs Quay Nomads 1-1 The New Saints
Connahs Quay won 5-4 on pens. Guilsfield 0-1 Ruthin Town
Cefn Druids 0-1 Buckley Town Holyhead Hotspur 0-1 Caernarfon Town
*Colwyn Bay v Flint Town Utd was played last night (Tues) after going to press: result to appear next week.
ARDAL NORTH WEST
Bangor 1876 8-1 Rhydymwyn
Brickfield Rangers 1-2 Bodedern Ath Denbigh Town 0-2 Llanrwst United Hawarden Rangers 2-3 Y Felinheli Llangefni Town 2-1 Flint Mountain Nantlle Vale 1-3 Llay Welfare Rhyl 4-2 Rhostyllen
Saltney Town 1-0 Llandudno Alb.
NORTH WALES COAST LEAGUE WEST PREMIER
Glantraeth 0-1 Llanerchymedd Gwalchmai 2-1 Penrhyndeudraeth Llanberis 1-1 Aberffraw Llanrug United 0-3 Pwllheli Menai Bridge Tigers 3-4 Bethesda Ath
Mynydd Llandegai 7-0 Amlwch Town
Nefyn United 4-0 Pentraeth
WEST DIVISION ONE
Arriva 0-6 Cemaes Bay Bethesda Rovers 3-0 Bontnewydd Caergybi 3-1 Cefni Gaerwen 4-6 Llanystumdwy Llangoed & District 2-5 Trearddur Bay
Mountain Rangers 1-1 Y Fali Llanfairpwll 3-0 Holyhead Town
EAST PREMIER
Bro Cernyw 1-4 Llandudno Junction Kinmel Bay 1-2 Cerrigydrudion
Llannefydd 2-1 Meliden Penmaenmawr Phoenix 2-3 Llansannan
Prestatyn Sports 4-0 Blaenau Ffestiniog
Rhuddlan Town 4-3 Llandyrnog Utd St Asaph City 5-1 Llanfairfechan T Glan Conwy 2-7 Mochdre Sports EAST DIVISION ONE
Abergele 7-4 Penrhyn Bay Dragons Betws y Coed 2-2 Bow FC Henllan 1-4 Rhos United
Rhyl All Stars 2-1 Llysfaen
Y Glannau 3-3 Llandudno Amateurs
FIXTURES
JD CYMRU PREMIER FRIDAY
Airbus UK v Aberystwyth Town
SATURDAY
Cardiff Met University v Connahs Q Haverfordwest County v Caernarfon Town
Newtown v The New Saints Pontypridd United v Flint Town Utd
SUNDAY
Penybont v Bala Town JD CYMRU NORTH FRIDAY
Gresford Athletic v Mold Alexandra Holywell Town v Colwyn Bay
Llanidloes Town v Chirk AAA
SATURDAY
Buckley Town v Ruthin Town Cefn Druids v Holyhead Hotspur Conwy Borough v Llandudno Guilsfield v Prestatyn Town Penrhyncoch v Porthmadog ARDAL NORTH WEST *Played last night (Tues), results to appear next week:
Llanrwst United v Bangor 1876 Llay Welfare v Hawarden Rangers Rhydymwyn v Denbigh Town Saltney Town v Flint Mountain
TONIGHT
Bodedern Athletic v Llangefni Tn Rhostyllen v Brickfield Rangers Y Felinheli v Nantlle Vale
FRIDAY
Denbigh Town v Flint Mountain Llay Welfare v Saltney Town
SATURDAY
Bodedern Athletic v Hawarden Rangers
Llandudno Albion v Llangefni Town Rhostyllen v Bangor 1876 Rhydymwyn v Nantlle Vale Y Felinheli v Brickfield Rangers
SUNDAY
Llanrwst United v Rhyl*