Or­der of play

DAY SEVEN

Daily Mirror - - SPORT -

CEN­TRE COURT:

1pm: (27) Ana Kon­juh (Cro) v (10) Venus Wil­liams (USA), (1) Andy Mur­ray (Gbr) v Benoit Paire (Fra), (13) Grigor Dim­itrov (Bul) v (3) Roger Fed­erer (Swi)

COURT 1:

1pm: (6) Jo­hanna Konta (Gbr) v (21) Caro­line Gar­cia (Fra), (4) Rafael Nadal (Spa) v (16) Gilles Muller (Lux), Adrian Man­nar­ino (Fra) v (2) No­vak Djokovic (Ser)

COURT 2:

11:30am: (1) An­gelique Ker­ber (Ger) v (14) Gar­bine Mugu­ruza (Spa), Vic­to­ria Azarenka (Blr) v (2) Si­mona Halep (Rom), (6) Mi­los Raonic (Can) v (10) Alexan­der Zverev (Ger), Mar­cus Daniell (Nzl) & Marcelo De­mo­liner (Bra) v Ken­neth Skup­ski (Gbr) & Neal Skup­ski (Gbr)

COURT 3:

11:30am: (9) Ag­nieszka Rad­wan­ska (Pol) v (7) Svet­lana Kuznetsova (Rus), (24) Coco Van­deweghe (USA) v (5) Caro­line Woz­ni­acki (Den), (8) Do­minic Thiem (Aut) v (11) To­mas Berdych (Cze)

COURT 7:

11:30am: (7) Raven Klaasen (Rsa) & Ra­jeev Ram (USA) v Hans Podlip­nik-Castillo (Chi) & Andrei Vasilevski (Blr), (8) Ale­jan­dro Davidovich Fokina (Spa) v Ni­co­las Me­jia (Col), (1) Kayla Day (USA) v Lulu Sun (Swi), Vic­to­ria Flores (USA) v Maja Ch­walin­ska (Pol), (13) Xiyu Wang (Chn) v Cather­ine Mc­Nally (USA)

COURT 8:

11:30am: (10) Ryan Har­ri­son (USA) & Michael Venus (Nzl) v (6) Ivan Dodig (Cro) & Mar­cel Gra­nollers (Spa), Makoto Ni­nomiya (Jpn) & Re­nata Vo­ra­cova (Cze) v (5) Lu­cie Hradecka (Cze) & Ka­te­rina Siniakova (Cze), (15) Michael Venus (Nzl) & Barbora Krejcikova (Cze) v Mikhail El­gin (Rus) & Anas­ta­sia Ro­di­onova (Aus)

COURT 12:

11:30am: (13) Je­lena Ostapenko (Lat) v (4) Elina Svi­tolina (Ukr), (18) Roberto Bautista Agut (Spa) v (7) Marin Cilic (Cro), Nikola Mek­tic (Cro) & Franko Sku­gor (Cro) v Sa­muel Groth (Aus) & Robert Lind­st­edt (Swe)

COURT 14:

11:30am: (16) Oliver Marach (Aut) & Mate Pavic (Cro) v Jay Clarke (Gbr) & Mar­cus Wil­lis (Gbr), (15) An­dreja Klepac (Slo) & Maria Jose Martinez Sanchez (Spa) v (2) Eka­te­rina Makarova (Rus) & Elena Ves­nina (Rus), (7) Ju­lia Goerges (Ger) & Barbora Zahlavova Strycova (Cze) v (12) Anna-Lena Groenefeld (Ger) & Kveta Peschke (Cze), Pu­rav Raja (Ind) & Eri Hozumi (Jpn) v (11) Daniel Nestor (Can) & An­dreja Klepac (Slo)

COURT 16:

11:30am: (1) Henri Kon­ti­nen (Fin) & John Peers (Aus) v Hugo Nys (Fra) & An­to­nio San­cic (Cro), Lyud­myla Kichenok (Ukr) & Le­sia Tsurenko (Ukr) v Cather­ine Car­tan Bel­lis (USA) & Mar­keta Von­drousova (Cze), (9) Hao-Ching Chan (Tpe) & Mon­ica Niculescu (Rom) v Beatriz Had­dad Maia (Bra) & Ana Kon­juh (Cro)

COURT 17:

11:30am: (4) Lukasz Kubot (Pol) & Marcelo Melo (Bra) v (14) Florin Mergea (Rom) & Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pak), (13) Kirsten Flip­kens (Bel) & Sa­nia Mirza (Ind) v (3) Yung-Jan Chan (Tpe) & Martina Hingis (Swi), (4) Timea Babos (Hun) & An­drea Hlavackova (Cze) v Svet­lana Kuznetsova (Rus) & Kristina Mlade­n­ovic (Fra), Mate Pavic (Cro) & Lyud­myla Kichenok (Ukr) v (7) Raven Klaasen (Rsa) & Katarina Srebotnik (Slo)

COURT 18:

11:30am: Mag­dalena Ry­barikova (Svk) v Pe­tra Mar­tic (Cro), (24) Sam Querrey (USA) v Kevin An­der­son (Rsa), Marcin Matkowski (Pol) & Max Mirnyi (Blr) v Ni­cholas Mon­roe (USA) & Artem Si­tak (Nzl)

TO BE AR­RANGED:

Not be­fore 5:00pm: (8) Ash­leigh Barty (Aus) & Casey Dellacqua (Aus) v Elise Mertens (Bel) & Demi Schu­urs (Hol), (3) Lukasz Kubot (Pol) & Yung-Jan Chan (Tpe) v John Peers (AUS) & Sabine Lisicki (Ger)

Newspapers in English

Newspapers from UK

© PressReader. All rights reserved.