LOCAL RESULTS & MINOR LEAGUES
RUGBY
INDIGO PREMIERSHIP GROUP
Aberavon 24 - 27 Llandovery Cardiff 47 - 24 Merthyr Newport 89 - 26 Bridgend RGC 27 - 29 Pontypridd Swansea 33 - 25 Neath
ADMIRAL NATIONAL CHAMPIONSHIP EAST
Bedwas 8 - 36 Bargoed Cross Keys 36 - 26 Ystrad Rhondda
Newbridge 48 - 8 Treorchy Rumney 27 - 21 Glamorgan Wanderers
St Peters 50 - 36 Penallta
WEST
Bonymaen 31 - 13 Ystalyfera Dunvant P - P Llangennech Maesteg Quins 10 - 28 Narberth Newcastle Emlyn 24 - 37 Brecon Trebanos 27 - 24 Crymych
ADMIRAL NATIONAL LEAGUES DIVISION 1 EAST
Brynmawr 26 - 27 Ynysddu Monmouth 36 - 27 Senghenydd Nelson 30 - 33 Bedlinog Pontypool United 27 - 43 Abergavenny
Talywain 29 - 5 Dowlais
DIVISION 1 EAST CENTRAL
Aberdare 14 - 9 Mountain Ash Barry 29 - 25 Abercwmboi Cambrian Welfare 23 - 20 Abercynon
Porth Harlequins 17 - 22 Rhydyfelin
DIVISION 1 NORTH
Bala 11 - 16 COBRA Llandudno 5 - 10 Nant Conwy Llangefni 24 - 27 Mold Wrexham 22 - 24 Ruthin
DIVISION 1 WEST CENTRAL
Birchgrove 14 - 30 Morriston Bridgend Athletic 7 - 25 Builth Wells
Nantyffyllon 6 - 27 Tondu Skewen 34 - 33 Ystradgynlais DIVISION 1 WEST Aberystwyth 23 - 26 Kidwelly Felinfoel 50 - 17 Penclawdd Gowerton 25 - 10 Gorseinon
Pontarddulais 0 - 39 Llanelli Wanderers
Yr Hendy 54 - 5 Burry Port DIVISION 2 EAST
Abertillery B G 33 - 7 Caerleon Caldicot 22 - 24 Usk
Croesyceiliog 46 - 22 Oakdale Newport HSOB 50 - 16 Garndiffaith
Pill Harriers 5 - 22 Blackwood DIVISION 2 EAST CENTRAL Cowbridge 29 - 10 Cilfynydd Llanishen 56 - 36 Caerphilly Llantwit Fardre 27 - 7 Treharris Penarth 74 - 13 Gilfach Goch Pentyrch 19 - 27 Llanharan DIVISION 2 NORTH
Abergele 5 - 50 Shotton Steel Colwyn Bay 52 - 15 Bro Ffestiniog Newtown 49 - 0 Rhyl & District
DIVISION 2 WEST CENTRAL
Aberavon Quins 26 - 7 Pencoed Heol y Cyw 19 - 22 Vardre Porthcawl 32 - 0 Bridgend Sports Resolven 10 - 21 Swansea Uplands
DIVISION 2 WEST
Loughor 36 - 7 Carmarthen Athletic
Milford Haven 13 - 22 Fishguard Mumbles 21 - 16 Tycroes Pontyberem 17 - 16 Tenby United St Clears 27 - 19 Lampeter Town
DIVISION 3 EAST
Abercarn 20 - 44 Blaina Chepstow 26 - 12 Abertysswg Rhymney 45 - 12 Llanhilleth RTB Ebbw Vale 17 - 7 Machen DIVISION 3 EAST CENTRAL CR Cymry Caerdydd 19 - 8 Penygraig
Fairwater 75 - 5 Old Illtydians Llandaff 59 - 10 Treherbert Pontyclun 17 - 30 Canton Wattstown 32 - 39 Cardiff Quins DIVISION 3 NORTH EAST Llanidloes P - P Dinbych II
Mold II P - P Rhosllanerchrugog Ruthin II 29 - 5 Wrexham II DIVISION 3 NORTH WEST Colwyn Bay II 10 - 7 Llangefni II Pwllheli II 34 - 27 Menai Bridge DIVISION 3 WEST CENTRAL
Bryncethin 38 - 0 Baglan Bryncoch 24 - 24 Cwmafan
Cefn Cribwr 24 - 16 Neath Athletic
Cwmgors 0 - 45 Abercrave DIVISION 3 WEST A
Aberaeron 24 - 7 Cardigan Laugharne 90 - 8 Llanybydder Neyland 17 - 8 Llangwm DIVISION 3 WEST B
Cefneithin 15 - 20 Trimsaran Furnace United 6 - 22 Betws Llandeilo 45 - 3 Tregaron Llandybie 12 - 56 Tumble Llangadog 40 - 0 Bynea DIVISION 4 EAST
Bettws 26 - 24 Crumlin Blackwood Stars 17 - 21 Hafodyrynys
Crickhowell 52 - 14 New Tredegar Newport Saracens 27 - 24 Gwernyfed
St Julians HSOB P - P Bedwellty DIVISION 4 EAST CENTRAL Llandaff North 19 - 28 Ferndale Llantwit Major 43 - 20 Tonyrefail Old Penarthians 11 - 10 Caerau Ely
Pontycymmer 17 - 15 Cefn Coed Ynysowen 24 - 18 Brackla DIVISION 4 WEST CENTRAL Crynant 6 - 17 South Gower
Glais 24 - 17 Briton Ferry Glyncorrwg 11 - 43 Maesteg Tonna 38 - 0 Pontrhydyfen DIVISION 5 EAST
West Mon 12 - 60 Pontllanfraith DIVISION 5 EAST CENTRAL Ogmore Vale 18 - 14 Hirwaun
Tref y Clawdd P - P Sully Sports Whitchurch 0 - 0 Cardiff Saracens - abandoned 5mins - injury DIVISION 5 WEST CENTRAL Cwmtwrch P - P Penlan
Pontyates P - P Cwmgwrach Seven Sisters 22 - 13 Penybanc Taibach 15 - 33 Rhigos
DIVISION 6 EAST
Deri 11 - 6 Tredegar Ironsides Hartridge 71 - 5 Girling
Trinant 13 - 16 Magor
FOOTBALL JD CYMRU NORTH
Buckley Town 2 - 2 Gresford Atheltic
Guilsfield L - L Holywell Town Llandudno 2 - 3 Caersws Llanidloes Town 0 - 3 Flint Town United
Mold Alexandra 0 - 3 Ruthin Town JD CYMRU SOUTH
Abertillery Bluebirds 0 - 7 Ammanford
Caerau Ely 3 - 1 Pontardawe Town Cwmbran Celtic 6 - 0 Abergavenny Town
Goytre United 2 - 2 Llantwit
Major
Llanelli Town L - L Briton Ferry Llansawel
ARDAL LEAGUES NORTH EAST
Builth Wells 4 - 1 Llanfair United Dolgellau Athletic 4 - 1 Llanrhaeadr
Llandrindod Wells 0 - 1 Llanuwchllyn
Llangollen Town 3 - 3 Bow Street Penycae P - P Cefn Albion Radnor Valley 1 - 7 Penrhyncoch Rhos Aelwyd 2 - 0 Llansantffraid NORTH WEST
Bethesda Athletic 1 - 3 Pwllheli Brickfield Rangers 0 - 3 Flint Mountain
Hawarden Rangers 1 - 4 Holyhead Hotspur
Llannefydd 5 - 2 Llangefni Town Llay Welfare 1 - 0 CPD Rhyl 1879 Nantlle Vale 7 - 1 Saltney Town St Asaph City 0 - 0 Llanrwst United
Y Felinheli 4 - 3 Conwy Borough SOUTH EAST
Abercarn United 0 - 3 Trethomas Bluebirds
Chepstow Town 1 - 0 Aberbargoed Buds
Hay St Marys 0 - 7 Newport City Tredegar Town 2 - 0 Lliswerry Treowen Stars 5 - 3 Brecon Corries
Undy Athletic 2 - 0 Blaenavon Blues
SOUTH WEST
Cardiff Corinthians 2 - 3 Penydarren BGC
Cardiff Draconians 0 - 1 Ynyshir Albions
Cefn Cribwr 2 - 0 Pontyclun Morriston Town 1 - 0 Canton South Gower 4 - 0 Seven Sisters Onllwyn
THE NORTHERN FOOTBALL LEAGUE PREMIER DIVISION
Ashton Utd 1 Ilkeston Town 2, Atherton Collieries 1 Stafford Rangers 0, Basford Utd 1 Macclesfld 3, FC United of Manchester 3 Bamber Bridge 0, Gainsborough Trinity 4 Hyde Utd 1, Marske Utd P Bradford P A P (Postponed - new date to be confirmed), Matlock Town 2 Guiseley 1, Morpeth Town 4 Worksop Town 0, Warrington Rylands 1 Lancaster City 2, Whitby Town 1 Radcliffe 2, Workington 0 Marine 3.
The Northern Football League First Division North West
1874 Northwich 1 Clitheroe 4, City of Liverpool 5 Kidsgrove Ath 0, Leek Town 1 Bootle 1, Mossley 1 Vauxhall Motors 2, Newcastle Town 1 Nantwich Town 0, Stalybridge Celtic 0 Chasetown 1, Trafford 0 Witton Albion 4, Hanley Town 0 Runcorn Linnets 0, Hednesford Town 0 AVRO 3.
The Northern Football League First Division South East
Ashington 0 Grantham Town 1, Belper Town 0 Cleethorpes Town 5, Consett 2 Liversedge 2, Grimsby Borough 0 Hebburn Town 3, Newton Aycliffe 1 Carlton Town 3, Ossett United 1 North Ferriby FC 0, Sheffield FC 3 Dunston UTS 2, Brighouse Town 1 Pontefract Collieries 4, Stocksbridge P S 0 Bridlington Town 0, Winterton Rangers 1 Stockton Town 0.
The Northern Football League First Division Midlands
Anstey Nomads 5 Coventry Sphinx 1, Boldmere St Michaels 2 AFC Rushden & Diamonds 2, Corby Town 7 Sporting Khalsa 1, Harborough Town 5 Quorn 0, Hinckley LR 3 Gresley Rovers 1, Lye Town 5 Loughborough Dynamo 0, Rugby Town 1 Bedworth Utd 1, Shepshed Dynamo 0 Cambridge City 0, Spalding Utd 4 Sutton Coldfield Town 0, Walsall Wood 3 Coleshill Town 0.
The Southern Football League Premier South
Bracknell Town 3 Winchester City 1, Didcot Town 3 Plymouth Parkway 2, Dorchester Town 2 Hanwell
Town 1, Gosport Borough 1 Hayes & Yeading Utd 2, Hungerford Town 1 AFC Totton 0, Merthyr Town 1 Hendon 1, Poole Town 3 Beaconsfield Town 0, Salisbury FC 0 Harrow Borough 2, Swindon Supermarine 3 Basingstoke Town 0, Tiverton Town 2 Chesham Utd 0, Walton & Hersham 1 Sholing 0.
The Southern Football League Premier Central
Berkhamsted 2 Barwell 1, Bromsgrove Sporting 0 AFC Sudbury 2, Coalville Town 2 Alvechurch 1, Hitchin Town 0 Halesowen Town 1, Leamington 3 Stamford 0, Long Eaton Utd 0 AFC Telford 3, Mickleover 1 Stratford Town 1, Redditch Utd 5 Leiston 0, Royston Town 4 Kettering 0, St Ives Town 4 Stourbridge 1.
The Southern Football League Division One Central
Aylesbury Utd 0 Ware 0, Bedford Town 7 Hertford Town 0, Biggleswade Town 1 Thame Utd 0, Cirencester 3 Barton Rovers 0, Hadley 2 Biggleswade FC 1, Kidlington 4 Leighton Town 1, Kings Langley 6 Kempston Rovers 2, Stotfold 3 Welwyn Garden City 1, Waltham Abbey 4 North Leigh 0.
The Southern Football League Division One South
Bideford 1 Bashley 3, Cribbs 1 Exmouth Town 0, Melksham Town 4 Bemerton Heath Harlequins 0, Mousehole 3 Malvern Town 0, Paulton 0 Larkhall Athletic 1, Tavistock 1 Evesham Utd 3, Westbury Utd 0 Bristol Manor Farm 4, Willand Rovers 0 Wimborne Town 1.
The Isthmian Football League Premier Division
Billericay 2 Cheshunt 1, Canvey Island 0 Dulwich 2, Carshalton Ath 3 Bognor Regis Town 3, Chatham Town 2 Folkestone Invicta 0, Enfield Town 3
Potters Bar Town 1, Hashtag United 2 Concord Rangers 3, Hastings Utd 0 Whitehawk 1, Horsham 2 Cray Wanderers 0, Lewes 2 Kingstonian 1, Margate 0 Hornchurch 1, Wingate & Finchley 1 Haringey Borough 0.
North West Counties Premier Division
AFC Liverpool 3 Glossop North End 2, Barnoldswick Town 5 FC Isle of Man 2, Bury AFC P Padiham P, Chadderton 1 Wythenshawe Town 0, Charnock Richard P Irlam P, Kendal Town 4 Cheadle Town 1, Longridge Town 2 Colne 3, Pilkington 1 Ramsbottom Utd 5, Prestwich Heys 3 West Didsbury & Chorlton 1, Wythenshawe 1 Burscough 1.